← tilbage
Gem favorit

JÆGERGÅRDSGADE 65 ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 28996411 Aktiv APS 8000 Aarhus C
Årets resultat 2025 2.557.307 2,6 mio DKK
CVR-nummer28996411
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2005-09-15
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2025-05-21
Beliggenhed
adresse Jægergårdsgade 65, 8000 Aarhus C
by8000 Aarhus C
kommuneAarhus Kommune
Branche
hovedbranche Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Ansatte (CVR)
2026-07 41 ansatte · 16 årsværk
+1 ansat (+2 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 41 16
2026-06 47 16
2026-05 48 17
2026-04 48 17
2026-03 45 18
2026-02 43 18
2026-01 45 20
2025-12 47 20
2025-11 47 20
2025-10 50 19
2025-09 44 17
2025-08 41 17
2025-07 40 17
2025-06 42 19
2025-05 41 20
2025-04 43 17
2025-03 39 17
2025-02 36 17
2025-01 37 17
2024-12 40 18
2024-11 42 17
2024-10 45 15
2024-09 44 15
2024-08 40 13
Ejere
SAKA HOLDING ApS · CVR 28996373 Legal ejer 100 % Fra: 15.09.2005
Direktion
Søren Appel Krath Andreasen Direktør Fra: 15.09.2005
Stiftere
SAKA HOLDING ApS · CVR 28996373 Stifter Fra: 15.09.2005
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.835.9248.250.1027.033.3037.658.0605.527.5944.869.406
Driftsresultat 3.142.8213.117.1081.699.9491.995.0071.729.4031.648.285
Resultat før skat 3.278.7913.203.6171.752.9322.043.5101.775.4791.709.393
Årets resultat 2.557.3072.498.8211.366.8221.590.4381.408.9731.329.429
Egenkapital 2.716.3012.658.9941.560.1731.793.3511.602.9132.693.940
Aktiver i alt (balance) 4.743.0974.577.1462.984.2523.411.9623.163.6294.407.341
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 2.026.7961.918.1521.423.9111.616.9991.560.7161.701.241
Likvide beholdninger 587.175470.449268.16940.984404.05613.552
Antal ansatte (årsrapport) 161314141010
Lønomkostning pr. ansat 413.311389.945370.119400.257377.442317.468
Soliditetsgrad 57,3 %58,1 %52,3 %52,6 %50,7 %61,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-19
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-19
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-14
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-01
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-09
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-03
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.