JI Varde Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 37382108 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-01-14 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-12-29 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Iver Larsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 14.01.2016 |
Direktion
| Jesper Iver Larsen | Direktør | Fra: 14.01.2016 |
Stiftere
| Jesper Iver Larsen | Stifter | Fra: 14.01.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Dansk Anlæg A/S
CVR 24240797
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling 25–33,32 %: fra 01.01.2021 20–24,99 %: 14.01.2016 – 31.12.2020 |
01.01.2021 | 17,3 mio | 25,8 mio |
|
IP Invest Ansager ApS
CVR 42100099
|
50–66,66 % | 05.02.2021 | -132.565 | 28.873 |
|
SCHANTZ BYG HOLDING ApS
CVR 28690649
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 01.01.2021 20–24,99 %: 01.01.2017 – 31.12.2020 |
01.01.2021 | 1,4 mio | 6,7 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
IP Invest Ansager ApS
CVR 42100099
|
05.02.2021 | -132.565 | 28.873 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -39.558 | -200.490 | -136.429 | 401.219 | 114.509 | 41.788 |
| Driftsresultat | -310.150 | -429.901 | -493.378 | 160.599 | -132.773 | -199.219 |
| Resultat før skat | 4.543.200 | 2.190.009 | 1.867.396 | 2.935.243 | -580.669 | 1.241.674 |
| Årets resultat | 4.542.799 | 1.852.290 | 1.981.177 | 2.914.806 | -525.945 | 1.311.047 |
| Egenkapital | 15.039.041 | 11.938.742 | 10.147.450 | 8.225.173 | 5.367.566 | 5.950.011 |
| Aktiver i alt (balance) | 18.067.369 | 14.734.359 | 12.755.543 | 11.328.743 | 8.068.250 | 8.205.821 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 3.028.328 | 2.795.617 | 2.608.093 | 3.103.570 | 2.700.684 | 2.255.810 |
| Likvide beholdninger | 291.582 | 887.485 | — | — | 0 | 263.529 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 83,2 % | 81,0 % | 79,6 % | 72,6 % | 66,5 % | 72,5 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-26 Revisor: Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-04 Revisor: Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-23 Revisor: OL Revision A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-06 Revisor: OL Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-20 Revisor: OL Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-23 Revisor: OL Revision XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-26 | Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-04 | Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-23 | OL Revision A/S | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-06 | OL Revision | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-20 | OL Revision | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-23 | OL Revision | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-17 | OL Revision | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JI Varde Holding ApS Aktiv P-nr. 1021072741
- adresse
- Tiphedevej 2, 6823 Ansager
- startet
- 14.01.2016
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- NBX Kapital ApS 710 m · Ansager
- A.T.K. HOLDING ApS 760 m · Ansager
- ANSAGER ANPARTSSELSKAB AF 29.2.1996 829 m · Ansager
- STR Jensen Holding ApS 833 m · Ansager
- BJ Holding 2019 ApS 838 m · Ansager
- P. Krygermeier Holding ApS 841 m · Ansager
- Kommandistselskabet a. 2024 K/S 841 m · Ansager
- Komplementarselskabet a 2025 K/S 841 m · Ansager