← tilbage
Gem favorit

JIMCO A/S

CVR 25000374 Aktiv A/S 5900 Rudkøbing
Årets resultat 2025 -942.470 -942.470 DKK
CVR-nummer25000374
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1999-11-01
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-05-29
Beliggenhed
adresse Mjølbyvej 7, 5900 Rudkøbing
by5900 Rudkøbing
kommuneLangeland Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 24 ansatte · 18 årsværk
+4 ansatte (+20 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 24 18
2026-06 24 21
2026-05 23 21
2026-04 22 20
2026-03 23 19
2026-02 23 20
2026-01 22 18
2025-12 23 20
2025-11 22 20
2025-10 22 18
2025-09 23 18
2025-08 21 16
2025-07 20 15
2025-06 23 20
2025-05 22 20
2025-04 22 20
2025-03 23 19
2025-02 23 23
2025-01 23 18
2024-12 24 23
2024-11 23 22
2024-10 23 20
2024-09 23 20
2024-08 21 16
Ejere
KJØLBY - RESEARCH & DEVELOPMENT ApS · CVR 21585130 Legal ejer 100 % Fra: 22.06.2015
Direktion
Jimmy Kjølby Larsen Direktør Fra: 01.11.1999
Bestyrelse
Steen Nymann Andersen Formand Fra: 12.04.2023
Christoffer Bredsig Ulf Nielsen Bestyrelsesmedlem Fra: 27.05.2026
Jimmy Kjølby Larsen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.11.1999
Stiftere
KJØLBY - RESEARCH & DEVELOPMENT ApS · CVR 21585130 Stifter Fra: 01.11.1999
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.195.95813.628.11013.147.64412.572.25111.897.30513.735.656
Driftsresultat -1.086.5573.152.7653.838.7753.406.7713.815.1444.843.690
Resultat før skat -1.193.9162.928.4053.514.3523.093.5983.616.4424.542.612
Årets resultat -942.4702.282.0432.727.2342.355.7962.812.4913.536.020
Egenkapital 7.201.6019.144.0718.862.0288.134.7957.778.9996.571.509
Aktiver i alt (balance) 12.573.04215.235.01218.502.08616.853.52920.190.85514.952.465
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 5.371.4416.065.8489.630.7008.457.43712.189.5158.327.567
Likvide beholdninger 427.0931.197.9813.414.2552.392.7163.369.4261.606.433
Antal ansatte (årsrapport) 181817181717
Lønomkostning pr. ansat 614.142566.464534.597491.474456.407501.409
Soliditetsgrad 57,3 %60,0 %47,9 %48,3 %38,5 %44,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-28
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-21
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-15
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-17
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-20
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-23
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.