JLJ BUSINESS DEVELOPMENT ApS
stamdata
| CVR-nummer | 27973671 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2004-07-07 |
| kapital | DKK 126.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-12 |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab |
Ansatte (CVR)
2026-06
3 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 3 | 1 |
| 2026-05 | 1 | 1 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 1 |
| 2026-02 | 1 | 1 |
| 2026-01 | 1 | 1 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 1 | 1 |
| 2025-10 | 1 | 1 |
| 2025-09 | 1 | 1 |
| 2025-08 | 1 | 1 |
| 2025-07 | 1 | 1 |
| 2025-06 | 2 | 1 |
| 2025-05 | 2 | 1 |
| 2025-04 | 1 | 1 |
| 2025-03 | 1 | 1 |
| 2025-02 | 1 | 1 |
| 2025-01 | 1 | 1 |
| 2024-02 | 1 | 1 |
| 2024-01 | 1 | 1 |
| 2023-12 | 1 | 1 |
| 2023-11 | 1 | 1 |
| 2022-10 | 1 | 1 |
| 2022-09 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Jens Lübeck Johansen | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 21.12.2018 |
| Martin Johansen | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 21.12.2018 |
| Jan Johansen | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 21.12.2018 |
Direktion
| Jens Lübeck Johansen | Direktør | Fra: 07.07.2004 |
Bestyrelse
| Jens Lübeck Johansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 21.11.2018 | |
| Martin Johansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 21.11.2018 | |
| Jan Johansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 21.11.2018 |
Stiftere
| Jens Lübeck Johansen | Stifter | Fra: 07.07.2004 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Damgaard Metal A/S
CVR 18540576
|
5–9,99 % | 21.10.2025 | 2,5 mio | 10,8 mio |
|
InnoCon Medical ApS
CVR 38635794
|
5–9,99 % *
Ejerudvikling 5–9,99 %: fra 25.04.2018 10–14,99 %: 14.03.2018 – 24.04.2018 10–14,99 %: 09.05.2017 – 13.03.2018 |
25.04.2018 | -206.376 | 50,1 mio |
|
LR MARINE A/S
CVR 31280125
|
25–33,32 % | 01.01.2025 | -277.594 | 1 mio |
|
Mercura ApS
CVR 37609110
|
10–14,99 % | 19.05.2022 | 107.718 | 491.236 |
|
New Global Boiler Holding A/S
CVR 42063843
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling 10–14,99 %: fra 08.08.2025 10–14,99 %: 30.06.2021 – 01.12.2021 |
08.08.2025 | -993.177 | 16,4 mio |
|
New Owners Invest I ApS
CVR 38250574
|
10–14,99 % | 01.01.2025 | -11,2 mio | -4,9 mio |
|
New Owners Invest IV ApS
CVR 43907360
|
25–33,32 % | 05.03.2023 | 775.000 | 7,6 mio |
|
New Owners Invest V ApS
CVR 45576981
|
33,33–49,99 % | 01.05.2025 | -397.987 | 3,2 mio |
|
NEW OWNERS MANAGEMENT ApS
CVR 27490999
|
50–66,66 % | 21.07.2004 | -838 | 966.550 |
|
Salon V43 ApS
CVR 38368591
|
20–24,99 % | 26.01.2017 | -185.829 | -2,4 mio |
|
SCITEQ A/S
CVR 32443311
|
10–14,99 % | 06.03.2023 | 2,8 mio | 7,5 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
ANPARTSSELSKABET AF 1. MARTS 2006
CVR 29405972
|
100 % | 29.12.2015 – 14.02.2025 |
|
Carheal Holding ApS
CVR 39879751
|
5–9,99 % | 21.09.2018 – 27.09.2018 |
|
Carheal Holding ApS
CVR 39879751
|
5–9,99 % | 30.04.2019 – 09.06.2020 |
|
Damgaard Metal Infrastruktur A/S
CVR 40730486
|
20–24,99 % | 10.09.2019 – 30.11.2020 |
|
Damgaard Metal Infrastruktur A/S
CVR 40730486
|
50–66,66 % | 01.12.2020 – 01.01.2021 |
|
DenTechno ApS
CVR 41144092
|
50–66,66 % | 04.02.2020 – 31.05.2023 |
|
ML & JL Invest ApS
CVR 37476781
|
10–14,99 % | 30.07.2019 – 28.12.2020 |
|
ML & JL Invest ApS
CVR 37476781
|
20–24,99 % | 29.12.2020 – 31.05.2023 |
|
ML & JL Invest ApS
CVR 37476781
|
50–66,66 % | 17.02.2016 – 29.07.2019 |
|
New Owners GP ApS
CVR 38246127
|
66,67–89,99 % | 08.12.2016 – 09.04.2019 |
|
New Owners GP ApS
CVR 38246127
|
100 % | 10.04.2019 – 14.02.2025 |
|
New Owners Invest II ApS
CVR 39567431
|
20–24,99 % | 08.05.2018 – 09.09.2021 |
|
New Owners Invest III ApS
CVR 42906778
|
50–66,66 % | 01.12.2021 – 08.08.2025 |
|
Woody One ApS
CVR 39371189
|
10–14,99 % | 22.02.2018 – 20.06.2021 |
|
Woody One ApS
CVR 39371189
|
10–14,99 % | 21.06.2021 – 21.10.2025 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Fantasii ApS
CVR 37463191
|
05.02.2016 | -223.744 | -649.553 | |
|
InnoCon Medical ApS
CVR 38635794
|
09.05.2017 | -206.376 | 50,1 mio | |
|
New Owners Invest IV ApS
CVR 43907360
|
05.03.2023 | 775.000 | 7,6 mio | |
|
New Owners Invest V ApS
CVR 45576981
|
01.05.2025 | -397.987 | 3,2 mio | |
|
Salon V43 ApS
CVR 38368591
|
26.01.2017 | -185.829 | -2,4 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
DenTechno ApS
CVR 41144092
|
04.02.2020 – 31.05.2023 | |
|
ML & JL Invest ApS
CVR 37476781
|
17.02.2016 – 31.05.2023 | |
|
New Owners GP ApS
CVR 38246127
|
08.12.2016 – 14.02.2025 | |
|
New Owners Invest II ApS
CVR 39567431
|
08.05.2018 – 09.09.2021 | |
|
New Owners Invest III ApS
CVR 42906778
|
01.12.2021 – 08.08.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 376.728 | 420.609 | -14.601 | 344.500 | -2.751 | 229.039 |
| Driftsresultat | -5.529 | 413.824 | -21.095 | 337.535 | -15.411 | 208.788 |
| Resultat før skat | 1.828.132 | 26.295.398 | 2.038.053 | 969.775 | 2.997.265 | 96.273 |
| Årets resultat | 1.601.641 | 26.324.841 | 2.038.535 | 892.848 | 2.799.342 | 94.662 |
| Egenkapital | 42.779.929 | 41.170.863 | 14.734.930 | 12.696.395 | 11.803.546 | 9.004.205 |
| Aktiver i alt (balance) | 42.875.270 | 41.210.254 | 14.756.265 | 13.628.681 | 12.676.425 | 10.632.885 |
| Selskabskapital | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 | 126.000 |
| Gæld i alt | 95.341 | 39.391 | 21.335 | 932.286 | 872.879 | 1.628.680 |
| Likvide beholdninger | 7.379.342 | 25.424.801 | 418.277 | 260.647 | 74.719 | 525.870 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,9 % | 99,9 % | 93,2 % | 93,1 % | 84,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-11 Revisor: Beierholm XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-27 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-07 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-01 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-25 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-07 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-11 | Beierholm | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-27 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-07 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-01 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-25 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-07 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-07-03 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JLJ BUSINESS DEVELOPMENT ApS Aktiv P-nr. 1010679598
- startet
- 07.07.2004
- ansatte
- 3 pr. juni 2026 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Tulipan ApS 57 m · Aalborg
- ALLAN MADSEN HOLDING ApS 180 m · Aalborg
- Lindschouw Invest ApS 222 m · Aalborg
- DAN STAGE HOLDING ApS 255 m · Aalborg
- Sika Interiør ApS 272 m · Aalborg
- CIS Holding, Aalborg ApS 306 m · Aalborg
- OMN HOLDING ApS 307 m · Aalborg
- N&C - JVJ ApS 334 m · Aalborg