JNSK Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 37230588 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2015-11-10 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-23 |
Branche
| hovedbranche | Finansielle holdingselskaber (642110) |
Revisor
| firma | Revision 2 A/S · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Steen Michael Laursen |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Mark Kjeldsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 10.11.2015 |
Direktion
| Jesper Mark Kjeldsen | Direktør | Fra: 10.11.2015 |
Stiftere
| Jesper Mark Kjeldsen | Stifter | Fra: 10.11.2015 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
MTL Bolig Invest ApS
CVR 43499580
|
100 % | 18.08.2022 | 31.081 | 1,8 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet J.K.S. ApS
CVR 33959001
|
33,33–49,99 % | 30.11.2015 – 07.05.2017 |
|
Ejendomsselskabet J.K.S. ApS
CVR 33959001
|
50–66,66 % | 08.05.2017 – 18.08.2022 |
|
MTL Boligudlejning ApS
CVR 41188804
|
100 % | 23.02.2020 – 28.05.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
MTL Boligudlejning ApS
CVR 41188804
|
23.02.2020 – 28.05.2022 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 38.535 | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 38.535 | -70.030 | -110.933 | 11.973 | 124.216 | 120.592 |
| Resultat før skat | 10.612 | -103.897 | -141.168 | -6.232 | 108.666 | 106.135 |
| Årets resultat | 10.612 | -112.551 | -132.499 | -349 | 108.666 | 106.135 |
| Egenkapital | 1.345.346 | 1.334.733 | 1.447.284 | 1.579.783 | 538.367 | 429.701 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.855.281 | 1.805.171 | 1.874.233 | 1.991.915 | 946.227 | 812.089 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | — | 470.438 | 426.949 | 412.132 | 407.860 | 382.388 |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 28 | 1.828 | 2.086 | 2.102 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Soliditetsgrad | 72,5 % | 73,9 % | 77,2 % | 79,3 % | 56,9 % | 52,9 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-01 Revisor: Revision 2 A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-20 Revisor: Revision 2 A/S, registrerede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-28 Revisor: Revision 2 A/S, registrerede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-30 Revisor: Revision 2 A/S, registrerede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-07 Revisor: Revision 2 A/S, registrerede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-31 Revisor: Revision 2 A/S, registrerede revisorer XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-01 | Revision 2 A/S | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-20 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-28 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-30 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-07 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-31 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-22 | Revision 2 A/S, registrerede revisorer | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JNSK Holding ApS Aktiv P-nr. 1020898727
- adresse
- Potmosevej 24, 8752 Østbirk
- startet
- 10.11.2015
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Steffen Jørgensen Holding ApS 1,7 km · Østbirk
- ES HOLDING 2014 ApS 2,6 km · Østbirk
- VELTECH ApS 2,7 km · Østbirk
- CHHK HOLDING ApS 3,0 km · Østbirk
- B.L. ØSTBIRK ApS 3,2 km · Østbirk
- WT HOLDING ApS 4,1 km · Østbirk
- ANBIR ApS 4,4 km · Skanderborg
- MOLBO HOLDING ApS 4,5 km · Østbirk