Juul Hansen Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38255126 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-12-12 |
| kapital | DKK 50.000 |
| telefon | 29406170 |
| r.juul.hansen@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2026-05-21 |
Beliggenhed
| adresse | Niels Rasmussens Vej 12, 7130 Juelsminde |
| by | 7130 Juelsminde |
| kommune | HEDENSTED Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | REVISION KJÆR Registreret Revisionsanpartsselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Rasmus Juul Hansen | Legal ejer | 100 % | Fra: 12.12.2016 |
Direktion
| Rasmus Juul Hansen | Direktør | Fra: 12.12.2016 |
Stiftere
| Rasmus Juul Hansen | Stifter | Fra: 12.12.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Juhl og Juul Invest ApS
CVR 42294969
|
50–66,66 % | 12.04.2021 | 49.559 | 194.582 |
|
Vinding Cykelcenter ApS
CVR 37740632
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 01.01.2022 50–66,66 %: 22.12.2016 – 31.12.2021 |
01.01.2022 | 465.148 | 2,3 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Juhl og Juul Invest ApS
CVR 42294969
|
12.04.2021 | 49.559 | 194.582 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.125 | -8.813 | -7.380 | -5.000 | -5.000 | -5.000 |
| Driftsresultat | -9.125 | -8.813 | -7.380 | -5.000 | -5.000 | -5.000 |
| Resultat før skat | 493.088 | 400.118 | 545.547 | -462.634 | 504.715 | 596.164 |
| Årets resultat | 503.956 | 417.762 | 558.024 | -451.153 | 501.186 | 599.145 |
| Egenkapital | 2.140.134 | 1.771.178 | 1.475.416 | 1.035.192 | 1.600.746 | 1.212.560 |
| Aktiver i alt (balance) | 3.462.836 | 3.321.026 | 3.407.761 | 3.205.869 | 1.819.700 | 1.292.082 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 1.322.702 | 1.549.848 | 1.932.345 | 2.170.677 | 218.954 | 79.522 |
| Likvide beholdninger | 18.281 | 25.808 | 1.203 | — | 0 | 1.012 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 61,8 % | 53,3 % | 43,3 % | 32,3 % | 88,0 % | 93,8 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-27 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-03 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-03 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-29 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-23 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-04-23 Revisor: REVISION KJÆR XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-27 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-03 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-03 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-29 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-23 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-04-23 | REVISION KJÆR | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-22 | REVISION KJÆR | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Juul Hansen Holding ApS Aktiv P-nr. 1022007129
- startet
- 12.12.2016
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- A.B.P. HOLDING, HORSENS ApS 295 m · Juelsminde
- KIM DEJBJÆRG HOLDING ApS 553 m · Juelsminde
- Husmand A. Nielsen ApS 783 m · Juelsminde
- Emanuel-Tveen ApS 819 m · Juelsminde
- PNA HOLDING, RASK MØLLE ApS 970 m · Juelsminde
- MORTEN LUNDVIG HOLDING ApS 996 m · Juelsminde
- Jesper Holding, Horsens ApS 1,1 km · Juelsminde
- hhj ApS 1,5 km · Juelsminde