K Dyva Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39204290 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-01-02 |
| kapital | DKK 40.000 |
| telefon | 40717801 |
| sidst opdateret | 2025-01-31 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Kristian Thostrup |
aktører og ejere
Ejere
| Karina Rose Rathleff Dyva | Legal ejer | 100 % | Fra: 02.01.2018 |
Direktion
| Karina Rose Rathleff Dyva | Direktør | Fra: 02.01.2018 |
Stiftere
| Karina Rose Rathleff Dyva | Stifter | Fra: 02.01.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
VitaeSana ApS
CVR 39227304
|
100 % | 03.01.2018 | 33.236 | 436.486 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Sana-life ApS
CVR 39252570
|
33,33–49,99 % | 03.01.2018 – 21.12.2020 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
VitaeSana ApS
CVR 39227304
|
03.01.2018 | 33.236 | 436.486 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Sana-life ApS
CVR 39252570
|
03.01.2018 – 21.12.2020 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.098 | — | — | 194.262 | -220.039 | — |
| Driftsresultat | -13.098 | 288.642 | 333.001 | 194.262 | -236.764 | 219.687 |
| Resultat før skat | 20.138 | 274.434 | 324.181 | 186.577 | -241.721 | 214.051 |
| Årets resultat | 20.682 | 280.442 | 335.674 | 186.577 | -241.721 | 216.358 |
| Egenkapital | 874.860 | 921.678 | 702.236 | 425.462 | 238.885 | 530.606 |
| Aktiver i alt (balance) | 931.008 | 1.126.204 | 883.227 | 559.883 | 329.609 | 634.002 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 1.000 |
| Gæld i alt | 56.148 | 204.526 | 180.991 | 134.421 | 90.724 | 103.396 |
| Likvide beholdninger | 2.796 | 894 | 2.758 | 10 | 4.415 | 11.782 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 94,0 % | 81,8 % | 79,5 % | 76,0 % | 72,5 % | 83,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-20 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-18 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-24 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-17 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-30 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-31 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-20 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-18 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-24 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-17 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-30 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-31 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-09-18 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
K Dyva Holding ApS Aktiv P-nr. 1023185802
- adresse
- Granvænget 2, 3100 Hornbæk
- startet
- 02.01.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Ladybug Holding ApS 24 m · Hornbæk
- TH1881 ApS 63 m · Hornbæk
- Juel Engel Holding ApS 98 m · Hornbæk
- VIA HOLDING ApS 122 m · Hornbæk
- M+2 HOLDING ApS 122 m · Hornbæk
- Bepo Holding ApS 153 m · Hornbæk
- RØRBÆK DESIGN HOLDING ApS 159 m · Hornbæk
- Corballis Holding ApS 170 m · Hornbæk