← tilbage

KAWO Ejendomme ApS

CVR 84787515 Aktiv APS 8320 Mårslet
Årets resultat 2025 261.996 261.996 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer84787515
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1978-06-29
kapitalDKK 178.000
telefon23996927
sidst opdateret2025-10-23
Beliggenhed
adresse Mårslet Byvej 16, 8320 Mårslet
by8320 Mårslet
kommuneAarhus Kommune
Branche
hovedbranche Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Ansatte (CVR)
2025-06 2 ansatte · 1 årsværk
−5 ansatte (−71 %) siden juni 2024
månedansatteårsværk
2025-06 2 1
2025-02 1 0
2025-01 3 2
2024-12 1 0
2024-11 1 0
2024-10 1 0
2024-09 2 0
2024-08 2 0
2024-07 7 5
2024-06 7 7
2024-05 11 10
2024-04 11 10
2024-03 13 12
2024-02 12 12
2024-01 12 12
2023-12 14 12
2023-11 13 12
2023-10 13 12
2023-09 13 12
2023-08 13 12
2023-07 13 12
2023-06 13 12
2023-05 13 12
2023-04 13 12
Ejere
Anette Wohlert Holding ApS · CVR 21383406 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 03.06.2009
SUSTINE HOLDING ApS · CVR 32285333 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 26.06.2009
Direktion
Johannes Nørup Hansen Direktør Fra: 20.10.2006
Bestyrelse
Anette Elisabeth Nørup Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 20.10.2008
Johannes Nørup Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 20.10.2006
My Pia Nørup Bjerre Formand Fra: 01.11.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 251.4695.680.6664.563.7098.518.6699.914.16011.407.159
Driftsresultat 189.8741.232.286-81.715-1.511.737427.6292.037.547
Resultat før skat 336.153893.511-394.329-2.140.623-63.7561.512.505
Årets resultat 261.996693.707-67.993-1.911.094-50.7801.174.642
Egenkapital 3.703.2283.441.2322.747.5252.815.5184.726.6124.777.392
Aktiver i alt (balance) 4.115.9265.412.75212.725.00313.505.43514.942.35715.759.279
Selskabskapital 178.000178.000178.000178.000178.000178.000
Gæld i alt 412.6981.971.5209.977.47810.689.9179.986.21610.739.382
Likvide beholdninger 2.095.8383.536.6815.8117.62626.867841.294
Antal ansatte (årsrapport) 0712131314
Soliditetsgrad 90,0 %63,6 %21,6 %20,8 %31,6 %30,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-01
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-29
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-30
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-30
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-22
Revisor: Kvist & Jensen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-09
Revisor: Kvist & Jensen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 31/12 2023 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Kvist & Jensen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Kvist & Jensen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Kvist & Jensen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport