K&C Viborg ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
557.505
557.505
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 41395621 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2020-05-29 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-03-01 |
Beliggenhed
| adresse | Munkgårdkvarteret 211, 7400 Herning |
| by | 7400 Herning |
| kommune | Herning Kommune |
Branche
| hovedbranche | Drift af øvrige spisesteder (561190) |
Revisor
| firma | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Peter Vinderslev |
Ansatte (CVR)
2026-07
25 ansatte
·
9 årsværk
Uændret siden juli 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 25 | 9 |
| 2026-06 | 25 | 10 |
| 2026-05 | 23 | 10 |
| 2026-04 | 22 | 10 |
| 2026-03 | 22 | 8 |
| 2026-02 | 21 | 9 |
| 2026-01 | 21 | 9 |
| 2025-12 | 20 | 7 |
| 2025-11 | 19 | 9 |
| 2025-10 | 20 | 8 |
| 2025-09 | 21 | 9 |
| 2025-08 | 29 | 11 |
| 2025-07 | 25 | 7 |
| 2025-06 | 26 | 11 |
| 2025-05 | 24 | 9 |
| 2025-04 | 23 | 10 |
| 2025-03 | 24 | 9 |
| 2025-02 | 21 | 10 |
| 2025-01 | 20 | 8 |
| 2024-12 | 20 | 9 |
| 2024-11 | 20 | 9 |
| 2024-10 | 21 | 8 |
| 2024-09 | 21 | 10 |
| 2024-08 | 24 | 8 |
aktører og ejere
Ejere
| Marianne Tvede Skærlund | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 16.09.2024 |
| TA 0513 ApS · CVR 26924448 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 16.09.2024 |
| E. Lambæk Holding ApS · CVR 41392770 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 16.09.2024 |
Direktion
| Marianne Tvede Skærlund | Direktør | Fra: 29.05.2020 |
Bestyrelse
| Elsebeth Lambæk Lauritsen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 29.05.2020 | |
| Claus Anton Märcher Jensen | Formand | Fra: 11.01.2024 | |
| Marianne Tvede Skærlund | Bestyrelsesmedlem | Fra: 11.01.2024 |
Stiftere
| Marianne Tvede Skærlund | Stifter | Fra: 29.05.2020 | |
| TA 0513 ApS · CVR 26924448 | Stifter | Fra: 29.05.2020 | |
| JOHN HENRIKSEN HOLDING, HERNING ApS · CVR 29394105 | Stifter | Fra: 29.05.2020 | |
| E. Lambæk Holding ApS · CVR 41392770 | Stifter | Fra: 29.05.2020 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.353.864 | 3.365.709 | 2.770.854 | 2.145.239 | 1.643.389 | 1.494.625 |
| Driftsresultat | 716.638 | 572.167 | 517.624 | 322.609 | 21.238 | 34.092 |
| Resultat før skat | 717.358 | 574.373 | 518.009 | 320.559 | 18.469 | 32.366 |
| Årets resultat | 557.505 | 446.594 | 403.666 | 249.712 | 14.391 | 25.265 |
| Egenkapital | 1.139.633 | 784.628 | 668.034 | 389.368 | 139.656 | 125.265 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.181.466 | 2.011.229 | 1.923.842 | 1.239.918 | 698.448 | 853.788 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 1.038.158 | 1.222.795 | 1.246.461 | 844.710 | 556.105 | 725.668 |
| Likvide beholdninger | 384.732 | 1.045.140 | 942.327 | 790.031 | 299.337 | 309.497 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 8 | 8 | 6 | 5 | 5 | 4 |
| Lønomkostning pr. ansat | 317.559 | 333.461 | 358.948 | 351.276 | 312.860 | — |
| Soliditetsgrad | 52,2 % | 39,0 % | 34,7 % | 31,4 % | 20,0 % | 14,7 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-09-07
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-08-25
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-02
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-10-18
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-02
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-09-28
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 29/05 2020 – 30/06 2021 | Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
K&C Viborg ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1025876225
- startet
- 29.05.2020
- ansatte
- 25 pr. juli 2026 · 9 årsværk