← tilbage
Gem favorit

KELLMANN REKLAME A/S

CVR 32477933 Aktiv A/S 2650 Hvidovre
Årets resultat 2025 4.392.716 4,4 mio DKK
CVR-nummer32477933
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2009-10-09
kapitalDKK 600.000
telefon38107600
e-mailkbh@kellmann.dk
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Jernholmen 48, 2650 Hvidovre
by2650 Hvidovre
kommuneHvidovre Kommune
Branche
hovedbranche Andre reklameaktiviteter (731190)
Ansatte (CVR)
2026-07 22 ansatte · 16 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 22 16
2026-06 23 20
2026-05 22 20
2026-04 21 18
2026-03 21 18
2026-02 22 19
2026-01 21 15
2025-12 22 21
2025-11 22 22
2025-10 23 18
2025-09 22 17
2025-08 22 15
2025-07 22 15
2025-06 22 19
2025-05 22 20
2025-04 21 19
2025-03 21 16
2025-02 21 18
2025-01 21 13
2024-12 22 22
2024-11 21 18
2024-10 21 16
2024-09 21 18
2024-08 22 15
Ejere
MKC KROGH HOLDING ApS · CVR 32469949 Legal ejer 100 % Fra: 16.06.2015
Direktion
Morten Krogh Christensen Direktør Fra: 09.10.2009
Bestyrelse
Christian Oversø Bestyrelsesmedlem Fra: 19.12.2022
Martin Krogh Christensen Formand Fra: 19.12.2022
Morten Krogh Christensen Bestyrelsesmedlem Fra: 09.10.2009
Stiftere
KELLMANN HOLDING ApS · CVR 21681490 Stifter Fra: 09.10.2009
MKC KROGH HOLDING ApS · CVR 32469949 Stifter Fra: 09.10.2009
KELLMANN SKILTE ApS · CVR 73535328 Stifter Fra: 09.10.2009
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 19.510.77516.326.16312.011.10013.384.00510.507.58010.680.338
Driftsresultat 5.810.5654.081.9931.838.7853.483.3712.090.6802.494.626
Resultat før skat 5.678.0783.960.6931.827.4873.401.5012.038.3182.436.187
Årets resultat 4.392.7163.079.8551.414.5622.643.0361.580.0161.885.913
Egenkapital 10.782.2818.889.5657.309.7107.395.1488.252.1126.672.095
Aktiver i alt (balance) 18.280.49715.329.19911.765.86711.788.96612.264.78211.448.624
Selskabskapital 600.000600.000600.000600.000600.000600.000
Gæld i alt 7.404.0686.276.1104.261.3074.167.1193.878.0564.606.097
Likvide beholdninger 7.486.6865.420.0103.444.6763.757.0324.679.4863.358.638
Antal ansatte (årsrapport) 191816151516
Lønomkostning pr. ansat 644.814598.704546.332590.806499.705458.221
Soliditetsgrad 59,0 %58,0 %62,1 %62,7 %67,3 %58,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-27
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-11
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-20
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-03
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-25
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-09
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Baker Tilly Denmark vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.