← tilbage
Gem favorit

Klitbo Holding ApS

CVR 39144247 Aktiv APS 3320 Skævinge
Årets resultat 2025 1.173.525 1,2 mio DKK
CVR-nummer39144247
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2017-11-09
kapitalDKK 50.000
sidst opdateret2025-05-23
Beliggenhed
adresse Bombakken 59, 3320 Skævinge
by3320 Skævinge
kommuneHillerød Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
Erik Emil Jensen Legal ejer 100 % Fra: 09.11.2017
Direktion
Erik Emil Jensen Direktør Fra: 09.11.2017
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
EJAS HOLDING ApS
CVR 29813795
33,33–49,99 % 09.11.2017 — —
JAHK Holding ApS
CVR 44303124
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 01.01.2026
50–66,66 %: 26.11.2025 – 31.12.2025
33,33–49,99 %: 14.09.2023 – 25.11.2025
01.01.2026 — —
Klitbo Ejendomme ApS
CVR 40342540
100 % 01.03.2019 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
JAHK Holding ApS
CVR 44303124
14.09.2023 — —
Klitbo Ejendomme ApS
CVR 40342540
01.03.2019 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -264.526-211.893-215.908-317.131-26.99417.068.787
Driftsresultat -264.526-611.893-3.852.908-3.517.131-26.994-4.699.990
Resultat før skat 1.395.15911.151.1357.796.079-4.118.7459.637.633-3.973.445
Årets resultat 1.173.5258.760.8706.868.635-2.263.5867.530.981-3.112.040
Egenkapital 57.593.08459.883.44253.122.57249.053.93753.042.52246.710.320
Aktiver i alt (balance) 58.819.43960.899.21569.927.55263.489.75269.048.32083.565.479
Selskabskapital 50.00050.00050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 1.226.3551.015.77316.804.98014.435.81516.005.79735.740.559
Likvide beholdninger 640.3792.028.6061.335.662525.277102.02924.379.430
Antal ansatte (årsrapport) 0000045
Lønomkostning pr. ansat —————452.874
Soliditetsgrad 97,9 %98,3 %76,0 %77,3 %76,8 %55,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-19
Revisor: DANSK REVISION HILLERØD GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-27
Revisor: Dansk Revision Hillerød
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-30
Revisor: Dansk Revision Hillerød
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-26
Revisor: Dansk Revision Hillerød
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-23
Revisor: Dansk Revision Hillerød
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-19
Revisor: Dansk Revision Hillerød
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 DANSK REVISION HILLERØD GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKAB vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Dansk Revision Hillerød vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Dansk Revision Hillerød vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Dansk Revision Hillerød vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Dansk Revision Hillerød vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Dansk Revision Hillerød vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Dansk Revision Hillerød vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.