← tilbage
Gem favorit

KM Roskilde P/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40479295 Aktiv KAS 4000 Roskilde
Årets resultat 2025 0 0 DKK
CVR-nummer40479295
status Aktiv
virksomhedsformKommanditaktieselskab/Partnerselskab
stiftet2019-04-25
kapitalDKK 400.000
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Skomagergade 36, 4000 Roskilde
by4000 Roskilde
kommuneRoskilde Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010)
Ansatte (CVR)
2025-09 2 ansatte · 0 årsværk
−5 ansatte (−71 %) siden september 2024
månedansatteårsværk
2025-09 2 0
2025-08 2 0
2025-07 6 2
2025-06 6 3
2025-05 6 3
2025-04 8 5
2025-03 8 5
2025-02 9 5
2025-01 7 5
2024-12 7 5
2024-11 7 4
2024-10 7 4
2024-09 7 4
2024-08 6 3
2024-07 7 3
2024-06 8 5
2024-05 8 4
2024-04 7 5
2024-03 8 5
2024-02 9 5
2024-01 10 5
2023-12 11 6
2023-11 10 6
2023-10 9 6
Ejere
Kirstine Rechnagel Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.01.2025
Mette Bjørndal Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.01.2025
Direktion
Mette Bjørndal Direktør Fra: 25.04.2019
Bestyrelse
Kirstine Rechnagel Formand Fra: 25.04.2019
Mette Bjørndal Bestyrelsesmedlem Fra: 25.04.2019
Claus Hesselberg Grove Bestyrelsesmedlem Fra: 20.08.2025
Stiftere
Kirstine Rechnagel Stifter Fra: 25.04.2019
Axel Lund Stifter Fra: 25.04.2019
Mette Bjørndal Stifter Fra: 25.04.2019
Øvrige
Orato Kom ApS · CVR 40477837 Komplementarer Fra: 25.04.2019
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 3.106.4739.264.0269.425.10811.281.6718.910.2698.793.390
Driftsresultat -113.6261.210.9921.796.4071.467.9202.101.3731.149.676
Resultat før skat ——————
Årets resultat 01.330.8191.809.6451.430.0092.115.1881.134.473
Egenkapital 1.529.2072.860.0263.338.8502.964.4813.649.6611.534.473
Aktiver i alt (balance) 2.514.5497.767.58310.161.1597.628.61916.780.5906.762.251
Selskabskapital 400.000400.000400.000400.000400.000400.000
Gæld i alt 985.3424.907.5576.822.3094.664.13813.130.9295.227.778
Likvide beholdninger 883.6703.244.5824.840.1562.939.98211.186.8833.500.595
Antal ansatte (årsrapport) 4891186
Lønomkostning pr. ansat —1.005.881843.233890.701844.5601.271.680
Soliditetsgrad 60,8 %36,8 %32,9 %38,9 %21,8 %22,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-27
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-24
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-28
Revisor: REVISION LIMFJORD
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-06
Revisor: REVISION LIMFJORD
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-24
Revisor: REVISION LIMFJORD
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 REVISION LIMFJORD vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 REVISION LIMFJORD vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 REVISION LIMFJORD vis rapport
25/04 2019 – 31/12 2019 REVISION LIMFJORD vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.