← tilbage
Gem favorit

KØGE BRYGGERI ApS

CVR 20888601 Aktiv APS 4600 Køge
Årets resultat 2025 -1.120.153 -1,1 mio DKK
CVR-nummer20888601
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1998-04-01
kapitalDKK 125.000
telefon70204468
e-mailclaus@braunstein.dk
sidst opdateret2025-12-18
Beliggenhed
adresse Carlsensvej 5, 4600 Køge
by4600 Køge
kommuneKøge Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af øl (110500)
Ansatte (CVR)
2026-07 8 ansatte · 7 årsværk
+1 ansat (+14 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 8 7
2026-06 8 7
2026-05 8 7
2026-04 8 7
2026-03 8 7
2026-02 8 7
2026-01 8 7
2025-12 8 7
2025-11 7 7
2025-10 7 7
2025-09 7 6
2025-08 7 7
2025-07 7 6
2025-06 7 7
2025-05 7 7
2025-04 7 7
2025-03 7 6
2025-02 7 6
2025-01 7 6
2024-12 7 7
2024-11 7 7
2024-10 7 7
2024-09 7 7
2024-08 7 7
Ejere
POULSEN-GRUPPEN HOLDING A/S · CVR 20307390 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2000
Direktion
Claus Braunstein Direktør Fra: 01.04.1998
Stiftere
ASX 9667 ApS · CVR 10139597 Stifter Fra: 01.04.1998
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.265.5184.845.0763.115.8896.162.3386.038.9087.379.373
Driftsresultat -1.036.593-503.985-2.611.824667.041364.790637.495
Resultat før skat -1.334.026-1.474.707-3.180.600200.928140.262400.742
Årets resultat -1.120.153-1.247.290-2.498.158140.819105.010310.564
Egenkapital 45.411.10046.531.25217.778.54220.276.70120.135.88220.030.872
Aktiver i alt (balance) 55.854.30054.704.61155.029.88256.113.64955.478.85853.096.866
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 10.011.6397.543.24336.494.06334.397.22933.779.67831.246.695
Likvide beholdninger 15.42841.96056.26543.674224.321195.766
Antal ansatte (årsrapport) 7677810
Lønomkostning pr. ansat 529.125617.156579.512547.560504.434518.967
Soliditetsgrad 81,3 %85,1 %32,3 %36,1 %36,3 %37,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-30
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-05
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-09
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-05
Revisor: GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 GLB REVISION, Statsautoriserede Revisorer A/S vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.