← tilbage
Gem favorit

KONVENTUM A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 31163633 Aktiv A/S 3000 Helsingør
Årets resultat 2025 -3.389.542 -3,4 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer31163633
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2008-01-02
kapitalDKK 808.065
telefon49280900
sidst opdateret2026-06-16
Beliggenhed
adresse Erling Jensens Vej 1, 3000 Helsingør
by3000 Helsingør
kommuneHelsingør Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 106 ansatte · 58 årsværk
+25 ansatte (+31 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 106 58
2026-06 104 67
2026-05 110 70
2026-04 110 68
2026-03 99 62
2026-02 105 65
2026-01 106 65
2025-12 120 61
2025-11 116 65
2025-10 98 60
2025-09 96 70
2025-08 83 52
2025-07 81 52
2025-06 88 64
2025-05 95 59
2025-04 75 58
2025-03 74 58
2025-02 82 57
2025-01 79 54
2024-12 89 70
2024-11 90 64
2024-10 92 65
2024-09 81 59
2024-08 77 51
Ejere
Fagbevægelsens Hovedorganisation · CVR 31432812 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.05.2025
FONDEN LO-SKOLEN HELSINGØR · CVR 19765318 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.05.2025
Direktion
Henrik Ingemand Sørensen Direktør Fra: 02.04.2024
Bestyrelse
Knud Tilsted Martens Bestyrelsesmedlem Fra: 30.04.2026
Henrik Werner Petersen Formand Fra: 23.05.2024
Lene Lindberg Bestyrelsesmedlem Fra: 17.08.2017
Claus Skovhøj Olsen Bestyrelsesmedlem Fra: 30.04.2026
Mette Duwall Friis Bestyrelsesmedlem Fra: 01.07.2024
Stiftere
LO-SKOLEN HOLDING A/S · CVR 31163560 Stifter Fra: 02.01.2008
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning 79.520.62185.270.94082.125.23779.861.74557.430.62040.243.456
Bruttoresultat 26.104.15626.564.95716.909.83331.998.37928.838.4665.912.315
Driftsresultat -3.187.818-660.023-12.193.647-146.0773.697.535-17.741.626
Resultat før skat -3.389.542-742.483-12.277.318-232.0373.667.447-17.945.737
Årets resultat -3.389.542-742.483-13.064.089-180.9894.403.170-17.945.737
Egenkapital 29.947.51715.337.05916.079.5429.143.6319.324.6194.921.449
Aktiver i alt (balance) 45.800.61322.022.76922.745.01514.849.88617.038.04211.792.312
Selskabskapital 808.065626.250626.250501.000501.000501.000
Gæld i alt 15.853.0966.685.7106.665.4735.706.2557.713.4236.870.863
Likvide beholdninger 29.648.87912.277.74212.022.7302.229.9246.951.7784.483.562
Antal ansatte (årsrapport) 565560625156
Lønomkostning pr. ansat 523.071495.000485.058518.459492.959422.392
Soliditetsgrad 65,4 %69,6 %70,7 %61,6 %54,7 %41,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-06
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-20
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-29
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-17
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-20
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport