Langkjær Consult ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38988689 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-10-05 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2024-12-28 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | DanRevision · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Henrik Rummenhoff |
aktører og ejere
Ejere
| Jan Langkjær | Legal ejer | 100 % | Fra: 05.10.2017 |
Direktion
| Jan Langkjær | Direktør | Fra: 22.08.2024 |
Stiftere
| Jan Langkjær | Stifter | Fra: 05.10.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Dansk Miljø Consult ApS
CVR 38742620
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 31.12.2024 33,33–49,99 %: 03.09.2018 – 30.12.2024 |
31.12.2024 | -94.083 | -38.911 |
|
DMC Entreprise ApS
CVR 42339075
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 31.12.2024 33,33–49,99 %: 26.04.2021 – 30.12.2024 |
31.12.2024 | -35.604 | 64.400 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
3E Byggeteknik A/S
CVR 38555286
|
25–33,32 % | 09.10.2017 – 24.01.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
DMC Entreprise ApS
CVR 42339075
|
26.04.2021 | -35.604 | 64.400 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -648.712 | -6.316 | -11.735 | -11.253 | -6.014 | -6.626 |
| Driftsresultat | — | — | — | -11.253 | — | — |
| Resultat før skat | -1.921.828 | 182.525 | 564.344 | 331.971 | — | -237.229 |
| Årets resultat | -1.921.828 | 182.525 | 564.344 | 331.971 | -59.732 | -237.229 |
| Egenkapital | -1.531.292 | 648.035 | 704.410 | 140.067 | 18.096 | 204.198 |
| Aktiver i alt (balance) | 12.744 | 765.552 | 794.156 | 224.570 | 125.016 | 221.115 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 1.544.036 | 117.517 | 89.746 | 84.503 | 106.920 | 16.917 |
| Likvide beholdninger | 0 | 385.512 | 0 | 394 | 118 | 4.567 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | -12015,8 % | 84,6 % | 88,7 % | 62,4 % | 14,5 % | 92,4 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-02-04 Revisor: DanRevision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-01-17 Revisor: Kreston SR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-03-04 Revisor: Lineo XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-03 Revisor: Lineo XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-02 Revisor: RéVision+ XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-19 Revisor: RéVision+ XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/08 2024 – 31/07 2025 | 2026-02-04 | DanRevision | vis rapport |
| 01/08 2023 – 31/07 2024 | 2025-01-17 | Kreston SR | vis rapport |
| 01/08 2022 – 31/07 2023 | 2024-03-04 | Lineo | vis rapport |
| 01/08 2021 – 31/07 2022 | 2023-02-03 | Lineo | vis rapport |
| 01/08 2020 – 31/07 2021 | 2021-11-02 | RéVision+ | vis rapport |
| 01/08 2019 – 31/07 2020 | 2021-03-19 | RéVision+ | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Langkjær Consult ApS Aktiv P-nr. 1022903973
- startet
- 05.10.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Koios Holding ApS 241 m · Herlufmagle
- Ingotek Holding ApS 1,1 km · Herlufmagle
- CS Henriksen ApS 1,4 km · Herlufmagle
- Kristina Søgaard Holding ApS 1,4 km · Herlufmagle
- jess lind holding ApS 1,4 km · Herlufmagle
- ANDERS NYBRO HOLDING ApS 1,8 km · Herlufmagle
- LM Invest 2 ApS 2,0 km · Herlufmagle
- Louras Holding ApS 2,0 km · Herlufmagle