LAROS ANDELE ApS
stamdata
| CVR-nummer | 33867492 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2011-08-04 |
| kapital | DKK 80.000 |
| sidst opdateret | 2026-06-18 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
aktører og ejere
Ejere
| LAROS EJENDOMME ApS · CVR 30277538 | Legal ejer | 100 % | Fra: 19.12.2024 |
Direktion
| Morten Holst Aaen | Direktør | Fra: 04.08.2011 |
Stiftere
| Vicki Ragnhild Johansen | Stifter | Fra: 04.08.2011 | |
| LAROS A/S · CVR 27756328 | Stifter | Fra: 04.08.2011 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
LAROS ANDELE II ApS
CVR 34722633
|
100 % | 19.12.2024 | -1.316 | 109.074 |
|
LAROS ANDELE III ApS
CVR 35035885
|
100 % | 31.01.2013 | 279 | 103.467 |
|
LAROS ANDELE IV ApS
CVR 35245006
|
100 % | 19.12.2024 | 2.959 | 166.234 |
|
Laros Andele V ApS
CVR 41431903
|
50–66,66 % | 20.12.2024 | 2.244 | 94.185 |
|
Laros Andele VI ApS
CVR 41530499
|
50–66,66 % | 19.12.2024 | 2.543 | 98.088 |
|
Laros Andele VII ApS
CVR 42794708
|
50–66,66 % | 19.12.2024 | 3.630 | 36.429 |
|
Laros Andele VIII ApS
CVR 43938037
|
50–66,66 % | 19.12.2024 | 13.069 | 78.597 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
LAROS ANDELE III ApS
CVR 35035885
|
31.01.2013 | 279 | 103.467 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | 96.360 | 97.455 | 96.088 | 92.392 | 91.344 | 91.344 |
| Bruttoresultat | -3.080 | 7.600 | 10.930 | 7.344 | 4.150 | 2.047 |
| Driftsresultat | -3.080 | 7.600 | 10.930 | 7.344 | 4.150 | 2.047 |
| Resultat før skat | 6.466 | 11.548 | 11.513 | 7.019 | 4.070 | 2.043 |
| Årets resultat | 5.044 | 10.269 | 8.981 | 5.475 | 3.175 | 1.594 |
| Egenkapital | 163.933 | 158.890 | 148.620 | 140.535 | 135.061 | 131.886 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.065.378 | 1.100.889 | 396.580 | 311.913 | 266.556 | 269.467 |
| Selskabskapital | 80.000 | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 865.805 | 906.359 | 212.320 | 135.738 | 95.855 | 101.941 |
| Likvide beholdninger | 116.575 | 172.642 | 177.050 | 88.040 | 41.588 | 26.126 |
| Antal ansatte (årsrapport) | — | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 15,4 % | 14,4 % | 37,5 % | 45,1 % | 50,7 % | 48,9 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-04 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-04 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-01-25 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-17 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-02-08 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-11 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-04 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-04 | — | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-01-25 | — | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-17 | — | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-02-08 | — | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-11 | — | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-01-27 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
LAROS ANDELE ApS Aktiv P-nr. 1017050237
- startet
- 04.08.2011
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- EFARISTO ApS 0 m · Aarhus N
- LAROS ANDELE II ApS 0 m · Aarhus N
- Metropol III A/S 0 m · Aarhus N
- Morten Holst Aaen Holding A/S 0 m · Aarhus N
- Skovvejen 19C, Aarhus ApS 0 m · Aarhus N
- THP Holding 2017 ApS 96 m · Aarhus N
- A-Kocak holding ApS 134 m · Aarhus N
- AHKS Invest ApS 191 m · Aarhus N