← tilbage
Gem favorit

LARSEN A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 25160924 Opløst efter erklæring A/S 5750 Ringe
Årets resultat 2025 42.000 42.000 DKK
CVR-nummer25160924
status Opløst efter erklæring
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1999-12-27
kapitalDKK 1.000.000
sidst opdateret2026-02-23
Beliggenhed
adresse Sdr. Højrupvejen 130, 5750 Ringe
by5750 Ringe
kommuneFaaborg-Midtfyn Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med andre råvarer og halvfabrikata (468600)
Revisor
firma PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Mads Johansson
Ansatte (CVR)
2025-03 1 ansatte · 0 årsværk
−15 ansatte (−94 %) siden marts 2024
månedansatteårsværk
2025-03 1 0
2025-01 4 0
2024-12 12 7
2024-11 14 9
2024-10 13 8
2024-09 10 7
2024-08 8 6
2024-07 9 6
2024-06 9 6
2024-05 12 6
2024-04 9 8
2024-03 16 8
2024-02 16 10
2024-01 19 9
2023-12 19 9
2023-11 26 14
2023-10 17 9
2023-09 17 8
2023-08 20 10
2023-07 13 8
2023-06 10 8
2023-05 13 8
2023-04 20 10
2023-03 26 11
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 3.238.0005.965.8738.112.9156.023.1927.441.3005.493.572
Driftsresultat 673.000861.9462.167.108278.6931.712.1571.263.018
Resultat før skat 370.000330.7181.615.09065.8201.522.233990.099
Årets resultat 42.000166.3301.325.08627.2071.181.045765.726
Egenkapital 3.413.0003.371.1823.290.9341.813.3272.852.6422.271.599
Aktiver i alt (balance) 7.768.0006.752.05711.080.23411.196.0389.431.6818.590.503
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 4.355.0003.380.8757.789.3009.382.7116.579.0396.318.904
Likvide beholdninger 991.00059.37020.21625.961134.31289.713
Antal ansatte (årsrapport) 3911111210
Lønomkostning pr. ansat —562.547536.800518.500474.520416.294
Soliditetsgrad 43,9 %49,9 %29,7 %16,2 %30,2 %26,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-22
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-01-03
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-01-15
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-12-27
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-21
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-21
Revisor: Tjek Revision & Rådgivning
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Tjek Revision & Rådgivning vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.