← tilbage

LEAN AKADEMIET ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 34697388 Aktiv APS 2820 Gentofte
Årets resultat 2025 1.149.996 1,1 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer34697388
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2012-09-03
kapitalDKK 80.000
telefon21657909
e-mailams@leanakademiet.dk
hjemmesidewww.leanakademiet.dk
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Jægersborg Alle 166, 2820 Gentofte
by2820 Gentofte
kommuneGentofte Kommune
Revisor
firma Haamann · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jan Østergaard
Ansatte (CVR)
2026-07 13 ansatte · 11 årsværk
−1 ansat (−7 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 13 11
2026-06 15 13
2026-05 15 13
2026-04 15 13
2026-03 15 14
2026-02 15 14
2026-01 15 14
2025-12 15 14
2025-11 16 14
2025-10 16 14
2025-09 15 14
2025-08 15 14
2025-07 14 13
2025-06 14 13
2025-05 14 13
2025-04 14 13
2025-03 15 12
2025-02 14 12
2025-01 14 11
2024-12 14 13
2024-11 14 12
2024-10 14 13
2024-09 13 12
2024-08 12 11
Ejere
ANN SVENDSEN HOLDING ApS · CVR 34688893 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 31.05.2021
KIONS HOLDING ApS · CVR 32321569 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.04.2024
Morten Friis Jacobsen Holding ApS · CVR 37308080 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 31.05.2021
HS Rix ApS · CVR 42405493 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.03.2024
Direktion
Morten Friis Jacobsen Direktør Fra: 01.01.2017
Ann Møller Svendsen Direktør Fra: 03.09.2012
Stiftere
KJÆR GROUP HOLDING ApS · CVR 27462715 Stifter Fra: 03.09.2012
ANN SVENDSEN HOLDING ApS · CVR 34688893 Stifter Fra: 03.09.2012
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.652.5348.483.2536.728.0315.662.6334.799.8283.473.486
Driftsresultat 1.549.4921.101.668815.904362.344111.10250.208
Resultat før skat 1.501.2121.056.427815.348341.97299.45345.677
Årets resultat 1.149.996807.797629.122254.07071.45329.991
Egenkapital 1.317.866967.870760.073430.951376.881305.428
Aktiver i alt (balance) 3.912.6313.272.0702.241.2501.880.7403.069.0202.174.231
Selskabskapital 80.00080.00080.00080.00080.00080.000
Gæld i alt 2.594.7652.304.2001.472.1771.422.7892.664.1391.868.803
Likvide beholdninger 788.0372.153.855465.924127.4011.291.2991.396.411
Antal ansatte (årsrapport) 1099986
Lønomkostning pr. ansat 887.931797.195635.703567.721573.166570.546
Soliditetsgrad 33,7 %29,6 %33,9 %22,9 %12,3 %14,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-11
Revisor: Haamann
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-03
Revisor: Haamann Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-01-31
Revisor: Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-17
Revisor: Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-14
Revisor: Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-02
Revisor: Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Haamann vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Haamann Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Haamann A/S, Statsautoriserede revisorer vis rapport