← tilbage
Gem favorit

LEANDER ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 27550479 Opløst efter fusion APS 8600 Silkeborg
Årets resultat 2025 -3.350.346 -3,4 mio DKK
CVR-nummer27550479
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2003-07-01
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-10-01
Beliggenhed
adresse Georg Jensens Vej 8, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Branche
hovedbranche Industrielt design og modedesign (741100)
Revisor
firma BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jørn Holm
Ansatte (CVR)
2026-08 5 ansatte · 5 årsværk
−10 ansatte (−67 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 5 5
2026-07 9 8
2026-06 11 11
2026-05 13 12
2026-04 13 13
2026-03 13 13
2026-02 12 12
2026-01 13 13
2025-12 14 13
2025-11 15 13
2025-10 16 14
2025-09 15 15
2025-08 15 15
2025-07 15 15
2025-06 16 15
2025-05 15 15
2025-04 15 15
2025-03 16 16
2025-02 17 16
2025-01 15 15
2024-12 15 15
2024-11 16 16
2024-10 17 16
2024-09 17 16
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 6.927.24211.643.3987.045.77510.706.48016.694.52710.317.155
Driftsresultat -5.542.478-1.082.650-3.237.247560.7378.264.0052.738.988
Resultat før skat -6.182.227-1.987.436-3.954.577213.3598.033.7572.438.421
Årets resultat -3.350.346-2.174.365-3.954.577163.4436.265.0541.900.289
Egenkapital 3.933.9697.284.3159.458.68013.413.25713.249.8146.984.760
Aktiver i alt (balance) 19.021.30527.279.41625.917.22427.012.80627.031.97519.329.136
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 15.087.33619.995.10116.458.54413.599.54913.647.85212.249.504
Likvide beholdninger 28.01114.800101.581583.0712.003.159120.804
Antal ansatte (årsrapport) 151717161515
Lønomkostning pr. ansat 588.196546.184532.401570.476529.790481.445
Soliditetsgrad 20,7 %26,7 %36,5 %49,7 %49,0 %36,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-10
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-15
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-03
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-29
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-07
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-26
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.