← tilbage
Gem favorit

Lejeboligmægleren ApS

CVR 39868520 Aktiv APS 9000 Aalborg
Årets resultat 2025 1.279.259 1,3 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer39868520
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2018-09-13
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-06-15
Beliggenhed
adresse Alexander Foss Gade 15, 9000 Aalborg
by9000 Aalborg
kommuneAalborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 12 ansatte · 10 årsværk
−7 ansatte (−37 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 12 10
2026-06 10 9
2026-05 11 10
2026-04 10 10
2026-03 13 10
2026-02 11 11
2026-01 12 11
2025-12 17 15
2025-11 18 14
2025-10 19 14
2025-09 19 14
2025-08 17 12
2025-07 19 14
2025-06 19 14
2025-05 18 14
2025-04 19 15
2025-03 20 15
2025-02 20 15
2025-01 18 14
2024-12 19 14
2024-11 18 13
2024-10 21 15
2024-09 23 15
2024-08 22 15
Ejere
CBLM ApS · CVR 41962046 Legal ejer 100 % Fra: 31.08.2026
Direktion
Martin Winther Larsen Direktør Fra: 15.03.2025
Bestyrelse
Ole Schou Formand Fra: 16.01.2024
Stiftere
Mikkel Lykkegaard Stifter Fra: 13.09.2018
Stig ApS · CVR 38852337 Stifter Fra: 13.09.2018
Hamann Holding IVS · CVR 39868245 Stifter Fra: 13.09.2018
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
LBM II ApS
CVR 44714752
100 % 19.03.2024 — —
LBM III ApS
CVR 44714787
100 % 19.03.2024 — —
LBM IIII ApS
CVR 44714809
100 % 19.03.2024 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
LBM II ApS
CVR 44714752
19.03.2024 — —
LBM III ApS
CVR 44714787
19.03.2024 — —
LBM IIII ApS
CVR 44714809
19.03.2024 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.154.1588.573.7717.586.4715.433.5594.865.8112.642.833
Driftsresultat 1.648.9371.412.9162.090.544878.7062.084.3351.370.896
Resultat før skat 1.655.4681.746.6472.083.539873.5091.982.1861.352.557
Årets resultat 1.279.2591.428.5951.615.720671.7731.538.5871.045.620
Egenkapital 2.923.5732.144.3151.215.7201.423.628751.855590.702
Aktiver i alt (balance) 9.233.1579.457.8692.881.7672.519.0391.580.7891.652.977
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.00060.00050.000
Gæld i alt 6.309.5847.313.5541.663.0381.093.906828.2921.062.275
Likvide beholdninger 160.029713.1491.082.3531.040.820448.938706.380
Antal ansatte (årsrapport) 1413111062
Lønomkostning pr. ansat 535.110550.309499.008453.959462.607—
Soliditetsgrad 31,7 %22,7 %42,2 %56,5 %47,6 %35,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-15
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-26
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-03
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-12
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-08
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-16
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport