← tilbage
Gem favorit

L&K Bredsten A/S

CVR 12029233 Aktiv A/S 7182 Bredsten
Årets resultat 2025 125.799 125.799 DKK
CVR-nummer12029233
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1988-03-17
kapitalDKK 600.000
telefon75666910
e-mailjl@lind-kruse.dk
sidst opdateret2026-06-09
Beliggenhed
adresse Ollerupvej 11, 7182 Bredsten
by7182 Bredsten
kommuneVejle Kommune
Branche
hovedbranche Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Revisor
firma Beierholm · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jonas Kirk Kristiansen
Ansatte (CVR)
2026-08 2 ansatte · 1 årsværk
+1 ansat (+100 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 2 1
2026-07 1 1
2026-06 1 1
2026-05 1 1
2026-04 1 1
2026-03 2 1
2026-02 1 1
2026-01 1 0
2025-12 1 0
2025-11 2 0
2025-10 1 0
2025-09 1 0
2025-08 1 0
2025-07 1 0
2025-06 1 0
2025-05 2 0
2025-04 1 0
2025-03 1 0
2025-02 2 0
2025-01 1 0
2024-12 2 1
2024-11 2 1
2023-12 1 0
2023-11 1 0
Ejere
JENS LIND HOLDING A/S · CVR 21159085 Legal ejer 100 % Fra: 29.10.2024
Direktion
Jens Lind Direktør Fra: 30.03.2012
Bestyrelse
Palle Møldrup Andersen Formand Fra: 30.05.2017
Jens Lind Bestyrelsesmedlem Fra: 16.06.2014
Kristine Lind Bestyrelsesmedlem Fra: 29.10.2024
Stiftere
Jens Lind Stifter Fra: 17.03.1988
Sabine Kruse Stifter Fra: 17.03.1988
Kristine Lind Stifter Fra: 17.03.1988
Niels Jørgen Kruse Stifter Fra: 17.03.1988
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 230.331232.1194.208.66110.587.65111.173.87610.908.316
Driftsresultat -41.784-33.4853.252.2791.575.2112.485.1943.247.996
Resultat før skat -64.45936.0663.368.2841.201.3452.152.0942.894.369
Årets resultat 125.79924.3542.624.125936.9091.678.5322.257.347
Egenkapital 1.101.7606.725.96111.552.9349.228.8098.591.9008.388.568
Aktiver i alt (balance) 1.169.9518.217.26715.708.19036.677.57641.784.85241.828.764
Selskabskapital 600.000600.000600.000600.000600.000600.000
Gæld i alt 57.513392.4872.662.48926.285.89931.969.66832.147.712
Likvide beholdninger 707.413466.142836.9299.1394.254102.687
Antal ansatte (årsrapport) 111171817
Lønomkostning pr. ansat ———456.867436.952405.586
Soliditetsgrad 94,2 %81,8 %73,6 %25,2 %20,6 %20,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-22
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-18
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-20
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-20
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-31
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.