← tilbage

LLP VEMMELEV ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 33637683 Aktiv APS 4241 Vemmelev
Årets resultat 2025 1.300.669 1,3 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer33637683
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2011-04-27
kapitalDKK 120.000
telefon20323257
e-maillone@llp.dk
sidst opdateret2026-05-06
Beliggenhed
adresse Industrikrogen 3, 4241 Vemmelev
by4241 Vemmelev
kommuneSlagelse Kommune
Branche
hovedbranche Maskinforarbejdning af metal (255300)
Ansatte (CVR)
2026-07 26 ansatte · 15 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 26 15
2026-06 26 22
2026-05 26 19
2026-04 26 18
2026-03 27 23
2026-02 26 20
2026-01 27 13
2025-12 25 19
2025-11 27 26
2025-10 26 20
2025-09 25 24
2025-08 26 17
2025-07 26 18
2025-06 27 23
2025-05 24 18
2025-04 24 18
2025-03 24 22
2025-02 23 19
2025-01 23 13
2024-12 24 20
2024-11 24 23
2024-10 24 19
2024-09 24 24
2024-08 26 16
Ejere
S.P. Holding Vemmelev ApS · CVR 40847197 Legal ejer 100 % Fra: 01.06.2022
Direktion
Steffen Saron Petersen Direktør Fra: 16.03.2023
Stiftere
HINDMARKSGÅRDEN HOLDING ApS · CVR 33637381 Stifter Fra: 27.04.2011
PH VEMMELEV HOLDING ApS · CVR 33637411 Stifter Fra: 27.04.2011
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 11.686.98311.046.41711.588.9689.887.5758.810.8676.697.290
Driftsresultat 1.695.0551.338.4362.532.6701.750.2441.850.021658.295
Resultat før skat 1.680.1131.321.6782.462.8601.678.4451.797.986615.930
Årets resultat 1.300.6691.000.6101.947.6041.302.8941.400.274479.794
Egenkapital 5.147.6864.347.0173.846.4072.248.8031.945.909895.635
Aktiver i alt (balance) 6.479.5036.279.9156.150.0575.125.5565.025.0133.434.350
Selskabskapital 120.000120.000120.000120.000120.000120.000
Gæld i alt 1.239.0171.830.0982.219.5502.777.7532.932.1042.538.715
Likvide beholdninger 1.054.2990704.6111.285.9040623.294
Antal ansatte (årsrapport) 02120181614
Lønomkostning pr. ansat —446.955441.944441.401423.891420.468
Soliditetsgrad 79,4 %69,2 %62,5 %43,9 %38,7 %26,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-05
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKEGodkendt revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-25
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-02-25
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-03
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-03
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-09
Revisor: DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKEGodkendt revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 DALSGAARD, STAHL & WØLDIKE vis rapport