Løberen Group ApS
Årets resultat 2025
1.766.163
1,8 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 31874653 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2008-11-20 |
| kapital | DKK 220.591 |
| sidst opdateret | 2025-10-03 |
Beliggenhed
| adresse | Lyngby Torv 10, 2800 Kgs. Lyngby |
| by | 2800 Kgs. Lyngby |
| kommune | Lyngby-Taarbæk Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter (701010) |
Revisor
| revisor | Beierholm Godkendt Revisionspartnerselskab |
Ansatte (CVR)
2026-07
9 ansatte
·
7 årsværk
+1 ansat (+12 %) siden juli 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 9 | 7 |
| 2026-06 | 9 | 7 |
| 2026-05 | 9 | 7 |
| 2026-04 | 9 | 6 |
| 2026-03 | 8 | 6 |
| 2026-02 | 8 | 6 |
| 2026-01 | 8 | 6 |
| 2025-12 | 8 | 6 |
| 2025-11 | 8 | 6 |
| 2025-10 | 8 | 6 |
| 2025-09 | 8 | 6 |
| 2025-08 | 8 | 6 |
| 2025-07 | 8 | 6 |
| 2025-06 | 8 | 6 |
| 2025-05 | 8 | 7 |
| 2025-04 | 8 | 6 |
| 2025-03 | 7 | 6 |
| 2025-02 | 7 | 6 |
| 2025-01 | 7 | 5 |
| 2024-12 | 6 | 5 |
| 2024-11 | 7 | 5 |
| 2024-10 | 7 | 5 |
| 2024-09 | 7 | 5 |
| 2024-08 | 7 | 5 |
aktører og ejere
Ejere
| FUGLEGÅRDSVEJ HOLDING ApS · CVR 20760435 | Legal ejer | 5–9,99 % | Fra: 31.12.2019 |
| EBBE NIELSEN HOLDING ApS · CVR 32290078 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.10.2020 |
| MORTEN MÆRSK HOLDING ApS · CVR 32290051 | Legal ejer | 5–9,99 % | Fra: 16.12.2010 |
| CSTALLKNECHT HOLDING ApS · CVR 32290043 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 30.10.2020 |
Direktion
| Claus Brun Stallknecht | Direktør | Fra: 30.10.2020 | |
| Ebbe Møller Nielsen | Direktør | Fra: 30.10.2020 |
Bestyrelse
| Claus Brun Stallknecht | Formand | Fra: 16.12.2010 | |
| Ebbe Møller Nielsen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 16.12.2010 |
Stiftere
| Claus Brun Stallknecht | Stifter | Fra: 20.11.2008 | |
| Morten Mærsk | Stifter | Fra: 20.11.2008 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
LØBEREN AALBORG ApS
CVR 31946778
|
100 % | 10.12.2008 | — | — |
|
LØBEREN HILLERØD ApS
CVR 35855548
|
100 % | 21.05.2014 | — | — |
|
Løberen København ApS
CVR 36953578
|
100 % | 01.07.2015 | — | — |
|
LØBEREN Lyngby ApS
CVR 26656494
|
100 % | 20.11.2008 | — | — |
|
LØBEREN ROSKILDE ApS
CVR 31879043
|
100 % | 09.12.2008 | — | — |
|
LØBEREN ÅRHUS ApS
CVR 26709008
|
100 % | 08.12.2008 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
LØBEREN ESBJERG ApS
CVR 29815836
|
100 % | 09.02.2009 – 11.05.2021 |
|
RM SPORT ApS
CVR 35471448
|
100 % | 01.09.2013 – 28.06.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
LØBEREN HILLERØD ApS
CVR 35855548
|
21.05.2014 | — | — | |
|
Løberen København ApS
CVR 36953578
|
01.07.2015 | — | — | |
|
LØBEREN ROSKILDE ApS
CVR 31879043
|
09.12.2008 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
LØBEREN ESBJERG ApS
CVR 29815836
|
09.02.2009 – 11.05.2021 | |
|
RM SPORT ApS
CVR 35471448
|
01.09.2013 – 28.06.2022 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.809.233 | 2.952.215 | 3.032.932 | 2.386.788 | 1.442 | -5.625 |
| Driftsresultat | 330.903 | — | — | 6.690 | — | — |
| Resultat før skat | 1.852.200 | 2.306.749 | 722.917 | 873.838 | 3.149.363 | 2.875.431 |
| Årets resultat | 1.766.163 | 2.281.532 | 688.318 | 901.623 | 3.137.739 | 2.876.669 |
| Egenkapital | 19.771.714 | 19.104.551 | 17.173.019 | 18.562.090 | 19.125.850 | 17.438.111 |
| Aktiver i alt (balance) | 29.511.691 | 32.597.945 | 28.138.759 | 27.531.241 | 26.938.707 | 23.815.550 |
| Selskabskapital | 220.591 | 220.591 | 220.591 | 220.591 | 220.591 | 220.591 |
| Gæld i alt | 8.088.076 | 11.198.893 | 7.870.673 | 5.888.330 | 4.288.880 | 1.738.440 |
| Likvide beholdninger | 1.285.048 | 4.625.806 | 3.012.443 | 25.280 | 481 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 6 | 5 | 5 | 4 | — | — |
| Lønomkostning pr. ansat | 559.011 | 595.016 | 586.228 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 67,0 % | 58,6 % | 61,0 % | 67,4 % | 71,0 % | 73,2 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | ADVOSION | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | ADVOSION | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | ADVOSION | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | ADVOSION | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Løberen Group ApS Aktiv P-nr. 1014917620
- adresse
- Lyngby Torv 10, 2800 Kgs. Lyngby
- startet
- 20.11.2008
- ansatte
- 9 pr. juli 2026 · 7 årsværk