LU-AL Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 40105328 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-12-19 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-08-03 |
Branche
| hovedbranche | Investering for egen regning (649910) |
Revisor
| firma | Dansk Revision Grenaa, Statsautoriseret Revisionsvirksomhed · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Martin Just Nielsen |
aktører og ejere
Ejere
| Karsten Robæk Severinsen | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 11.01.2019 |
| Alexander Robæk Rasmussen | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 11.01.2019 |
| Lucas Robæk Rasmussen | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 11.01.2019 |
Direktion
| Karsten Robæk Severinsen | Direktør | Fra: 09.06.2022 |
Stiftere
| Karsten Robæk Severinsen | Stifter | Fra: 19.12.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Arctic Invest 1 ApS
CVR 43437577
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 14.06.2023 33,33–49,99 %: 11.08.2022 – 13.06.2023 |
14.06.2023 | 1,6 mio | 1,1 mio |
|
Arctic Invest 2 ApS
CVR 43699326
|
50–66,66 % | 12.12.2022 | 63.408 | -2,6 mio |
|
Arctic Invest 3 ApS
CVR 44488698
|
50–66,66 % | 12.12.2023 | -93.082 | -107.542 |
|
Arctic Invest 4 ApS
CVR 44488701
|
50–66,66 % | 12.12.2023 | 208.505 | 57.813 |
|
MK Property ApS
CVR 40108831
|
50–66,66 % | 20.12.2018 | -286.380 | 51,7 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
MK Ejendomsinvest 14 ApS
CVR 37109754
|
50–66,66 % | 04.04.2024 – 04.04.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Arctic Invest 1 ApS
CVR 43437577
|
11.08.2022 | 1,6 mio | 1,1 mio | |
|
Arctic Invest 3 ApS
CVR 44488698
|
12.12.2023 | -93.082 | -107.542 | |
|
Arctic Invest 4 ApS
CVR 44488701
|
12.12.2023 | 208.505 | 57.813 | |
|
MK Property ApS
CVR 40108831
|
20.12.2018 | -286.380 | 51,7 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.689 | -3.375 | — | — | — | — |
| Driftsresultat | -2.689 | -3.375 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 217.311 | 216.625 | 1.038.532 | -3.251 | -3.036 | -6.091 |
| Årets resultat | 217.311 | 216.625 | 1.038.532 | -3.251 | -3.036 | -6.091 |
| Egenkapital | 970.884 | 946.430 | 904.091 | 33.845 | 37.096 | 40.132 |
| Aktiver i alt (balance) | 982.699 | 958.375 | 958.375 | 72.028 | 43.374 | 43.132 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 11.815 | 11.945 | 54.284 | 38.183 | 6.279 | 3.000 |
| Likvide beholdninger | 2.353 | 41 | 41 | 3.694 | 29 | 29 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 98,8 % | 94,3 % | 47,0 % | 85,5 % | 93,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-25 Revisor: Dansk Revision Grenaa, Statsautoriseret Revisionsvirksomhed XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-27 Revisor: Dansk Revision Grenaa, Statsautoriseret Revisionsvirksomhed XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-04 Revisor: Dansk Revision Grenaa XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-14 Revisor: Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-20 Revisor: Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-12 Revisor: Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-25 | Dansk Revision Grenaa, Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-27 | Dansk Revision Grenaa, Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-04 | Dansk Revision Grenaa | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-14 | Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-20 | Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-12 | Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
| 19/12 2018 – 31/12 2019 | 2020-08-31 | Talkompagniet Statsautoriseret Revisionsvirksomhed | vis rapport |
p-enheder (1)
-
LU-AL Holding ApS Aktiv P-nr. 1024229463
- adresse
- Bakken 25, 8500 Grenaa
- startet
- 19.12.2018
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- MK Property ApS 0 m · Grenaa
- MK Ejendomsinvest 1 ApS 0 m · Grenaa
- MK Ejendomsinvest 8 ApS 0 m · Grenaa
- VÆNGET ApS 3,6 km · Grenaa
- Bent Plejdrup Holding ApS 4,4 km · Grenaa
- TMT Invest ApS 6,4 km · Grenaa
- ÅBOULEVARDEN 42, KØBENHAVN ApS 6,5 km · Grenaa
- NQ HOLDING A/S 6,8 km · Grenaa