Lück ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
25.886
25.886
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 25109333 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2000-01-01 |
| kapital | DKK 125.000 |
| telefon | 31188420 |
| otto.d.lueck@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2026-07-25 |
Beliggenhed
| adresse | Bryggervangen 65, 2100 København Ø |
| by | 2100 København Ø |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | W. Kragh A/S Statsautoriserede Revisorer · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Thomas Kragh |
aktører og ejere
Ejere
| Otto Diedrich Lück | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.01.2006 |
Direktion
| Otto Diedrich Lück | Direktør | Fra: 31.03.2000 |
Stiftere
| ASX 9667 ApS · CVR 10139597 | Stifter | Fra: 01.01.2000 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Leinen ApS
CVR 33357451
|
100 % | 01.12.2010 – 07.04.2021 |
|
Medicoforce ApS
CVR 32671004
|
100 % | 14.01.2010 – 21.02.2023 |
|
MEDICOTRUST A/S
CVR 27673147
|
100 % | 21.05.2013 – 07.07.2019 |
|
MEDICOTRUST A/S
CVR 27673147
|
66,67–89,99 % | 08.07.2019 – 24.06.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
IN-BO ApS
CVR 25670795
|
09.10.2000 – 30.09.2009 | |
|
Leinen ApS
CVR 33357451
|
01.12.2010 – 07.04.2021 | |
|
Medicoforce ApS
CVR 32671004
|
14.01.2010 – 21.02.2023 | |
|
OVSA HOLDING A/S
CVR 26540402
|
25.03.2002 – 27.02.2017 | |
|
OVSA JUICE ApS
CVR 26694086
|
21.05.2002 – 06.10.2015 | |
|
PLESS & LÜCK ApS
CVR 10143411
|
20.08.2003 – 24.08.2009 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -33.689 | -253.194 | -46.908 | -174.431 | -265.892 | -315.168 |
| Driftsresultat | -33.689 | -253.194 | -1.179.450 | -174.431 | -338.558 | -426.421 |
| Resultat før skat | — | 7.701.427 | -1.859.316 | -167.065 | -617.073 | -4.315.092 |
| Årets resultat | 25.886 | 7.701.427 | -2.539.554 | 513.173 | -617.073 | -4.315.092 |
| Egenkapital | -631.320 | -657.206 | -8.358.633 | -5.819.079 | -5.467.348 | -2.740.136 |
| Aktiver i alt (balance) | 869.860 | 51.693 | 4.253.655 | 5.919.615 | 5.878.364 | 7.073.423 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | — | 708.899 | 12.612.288 | 11.738.694 | 11.345.712 | 9.813.559 |
| Likvide beholdninger | 794.865 | 4.607 | 1.852 | 5.173 | 48.646 | 15.099 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Soliditetsgrad | -72,6 % | -1271,4 % | -196,5 % | -98,3 % | -93,0 % | -38,7 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | W. Kragh A/S Statsautoriserede Revisorer | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | W. Kragh A/S, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | W. Kragh A/S, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Tønder Revision | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Tønder Revision | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Lück ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1007587356
- startet
- 04.04.2000
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (1)
-
LÜCK & CO. ApS Ophørt P-nr. 1007317111
- adresse
- Rygårds Alle 77, 2900 Hellerup
- startet
- 01.01.2000 – ophørt 03.04.2000
- ansatte
- —