← tilbage
Gem favorit

Lynggaard & Bødker ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 41070951 Aktiv APS 7000 Fredericia
Årets resultat 2025 1.909.339 1,9 mio DKK
CVR-nummer41070951
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-01-10
kapitalDKK 40.000
e-mailmichaelboodker@gmail.com
sidst opdateret2025-05-24
Beliggenhed
adresse Nordre Kobbelvej 17, 7000 Fredericia
by7000 Fredericia
kommuneFredericia Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 24 ansatte · 18 årsværk
+7 ansatte (+41 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 24 18
2026-06 24 18
2026-05 23 21
2026-04 23 20
2026-03 23 21
2026-02 25 23
2026-01 24 20
2025-12 24 22
2025-11 25 23
2025-10 23 18
2025-09 18 15
2025-08 18 15
2025-07 17 14
2025-06 18 15
2025-05 18 16
2025-04 17 17
2025-03 19 18
2025-02 20 17
2025-01 17 16
2024-12 18 14
2024-11 18 15
2024-10 16 14
2024-09 15 14
2024-08 16 12
Ejere
MB Holding Fredericia ApS · CVR 45188515 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 05.11.2024
DFL Holding Fredericia ApS · CVR 45188507 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 05.11.2024
Direktion
Michael Bødker Direktør Fra: 10.01.2020
Daniel Fenger Lynggaard Direktør Fra: 10.01.2020
Stiftere
Michael Bødker Stifter Fra: 10.01.2020
Daniel Fenger Lynggaard Stifter Fra: 10.01.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.200.7808.405.8456.639.9494.270.8861.595.9963.619.415
Driftsresultat 2.518.4462.636.4531.915.348322.360238.113294.814
Resultat før skat 2.455.9772.627.2651.902.172304.786231.040253.102
Årets resultat 1.909.3392.033.0041.478.010235.648178.460194.392
Egenkapital 5.874.4603.965.1211.932.117454.107218.460234.392
Aktiver i alt (balance) 8.461.7185.807.1584.516.6683.099.1081.316.3211.478.065
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 2.568.1751.824.4542.581.3972.642.5311.095.6251.242.713
Likvide beholdninger 2.127.3322.831.7151.449.697852.784334.708301.439
Antal ansatte (årsrapport) 19151312911
Lønomkostning pr. ansat 398.383381.566361.450327.314150.139301.127
Soliditetsgrad 69,4 %68,3 %42,8 %14,6 %16,6 %15,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-28
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-25
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-06
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-14
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-24
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-24
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 31/12 2021 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
10/01 2020 – 30/06 2021 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.