← tilbage

Lyngsoe Systems Group ApS

CVR 43343866 Aktiv APS 9600 Aars
Årets resultat 2025 12.102.000 12,1 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer43343866
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2022-06-22
kapitalDKK 198.000
sidst opdateret2025-07-09
Beliggenhed
adresse Lyngsø Alle 3, 9600 Aars
by9600 Aars
kommuneVesthimmerlands Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Revisor
revisor KPMG P/S
Ejere
Accent Equity 2017 AB Legal ejer 50–66,66 % Fra: 21.10.2022
Ircantec Capital Investissement FPCI Legal ejer 5–9,99 % Fra: 21.10.2022
Access Co-Investment Fund Buy-Out Europe II, SCS-RAIF Legal ejer 25–33,32 % Fra: 21.10.2022
Direktion
David Anders Lowe Rehnberg Direktør Fra: 22.06.2022
Bestyrelse
Na'Tosha Jean Bard Bestyrelsesmedlem Fra: 26.04.2024
David Anders Lowe Rehnberg Bestyrelsesmedlem Fra: 22.06.2022
Carl Wilhelm Gustaf Fürstenbach Formand Fra: 22.06.2022
Conny Franzen Bestyrelsesmedlem Fra: 13.04.2023
Stiftere
Accent Equity 2017 AB Stifter Fra: 22.06.2022
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Lyngsoe Systems Finance ApS
CVR 43345133
100 % 23.06.2022 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Lyngsoe Systems Finance ApS
CVR 43345133
23.06.2022 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022
Nettoomsætning 403.599.000440.730.000376.154.000150.197.000
Bruttoresultat 238.487.000211.396.000194.161.00065.216.000
Driftsresultat 26.739.000268.000-12.538.000-8.066.000
Resultat før skat 18.825.000-9.276.000-23.204.000-13.377.000
Årets resultat 12.102.000-12.227.000-19.979.000-13.341.000
Egenkapital 166.347.000155.049.000163.489.000183.829.000
Aktiver i alt (balance) 413.062.000432.839.000496.475.000547.836.000
Selskabskapital 198.000197.000196.000196.000
Gæld i alt 214.996.000249.897.000294.465.000319.816.000
Likvide beholdninger 12.597.00019.517.00010.201.00028.629.000
Antal ansatte (årsrapport) 243240238226
Lønomkostning pr. ansat 728.074714.725679.500245.367
Soliditetsgrad 40,3 %35,8 %32,9 %33,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-11
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-26
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-07
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-24
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (4)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
22/06 2022 – 31/12 2022 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport