M & R CONSULT ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
-412.898
-412.898
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 53196411 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 1975-06-28 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-03-25 |
Beliggenhed
| adresse | Åtoften 82, 2990 Nivå |
| by | 2990 Nivå |
| kommune | Fredensborg Kommune |
Branche
| hovedbranche | Administration af fast ejendom på kontraktbasis (683210) |
Ansatte (CVR)
2026-08
2 ansatte
·
0 årsværk
Uændret siden august 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-08 | 2 | 0 |
| 2026-07 | 2 | 0 |
| 2026-06 | 2 | 0 |
| 2026-05 | 2 | 0 |
| 2026-04 | 2 | 0 |
| 2026-03 | 2 | 0 |
| 2026-02 | 2 | 0 |
| 2026-01 | 2 | 0 |
| 2025-12 | 2 | 0 |
| 2025-11 | 2 | 0 |
| 2025-10 | 2 | 0 |
| 2025-09 | 2 | 0 |
| 2025-08 | 2 | 0 |
| 2025-07 | 2 | 0 |
| 2025-06 | 2 | 0 |
| 2025-05 | 2 | 0 |
| 2025-04 | 2 | 0 |
| 2025-03 | 2 | 0 |
| 2025-02 | 2 | 0 |
| 2025-01 | 2 | 0 |
| 2024-12 | 2 | 0 |
| 2024-11 | 2 | 0 |
| 2024-10 | 2 | 0 |
| 2024-09 | 2 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Ralf Grimsehl | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 18.06.2018 |
| Eva Hyldegård Grimsehl | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 22.01.2019 |
| Jakob Grimsehl | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 22.01.2019 |
Direktion
| Ralf Grimsehl | Direktør | Fra: 29.11.2005 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet 4 Invest ApS
CVR 42015962
|
25–33,32 % | 10.01.2021 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Læhegnet 71 - 75 af 2020 ApS
CVR 40280065
|
20–24,99 % | 30.12.2019 | — | — |
|
Ejendomsselskabet Skovgårdsvej 27 ApS
CVR 40244581
|
20–24,99 % | 06.02.2019 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Engvangen 7-9 ApS
CVR 40244506
|
20–24,99 % | 06.02.2019 – 29.12.2023 |
|
Ejendomsselskabet Lyskær ApS
CVR 38614126
|
20–24,99 % | 25.04.2017 – 02.10.2020 |
|
Ejendomsselskabet Rebslagervej og Drejervej ApS
CVR 39063735
|
20–24,99 % | 03.11.2017 – 17.08.2021 |
|
Ejendomsselskabet Tempovej 34 ApS
CVR 40244530
|
20–24,99 % | 06.02.2019 – 23.02.2023 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet 4 Invest ApS
CVR 42015962
|
10.01.2021 | — | — | |
|
Ejendomsselskabet Skovgårdsvej 27 ApS
CVR 40244581
|
06.02.2019 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Engvangen 7-9 ApS
CVR 40244506
|
06.02.2019 – 29.12.2023 | |
|
Ejendomsselskabet Tempovej 34 ApS
CVR 40244530
|
06.02.2019 – 23.02.2023 |
Revisor for
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
F.J. EJENDOMSINVEST ApS
CVR 25583159
|
01.08.2000 – 18.06.2002 |
Øvrig rolle i
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
ATZ Administration I/S
CVR 25689372
|
01.08.2000 – 26.06.2017 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | 55.000 | 55.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Bruttoresultat | -13.369 | -21.150 | -699 | -17.386 | -46.179 | 3.691 |
| Driftsresultat | -433.369 | -431.095 | -523.754 | -374.422 | -389.969 | -292.261 |
| Resultat før skat | -412.898 | -12.206 | -11.495 | -150.814 | 4.160.898 | -3.435 |
| Årets resultat | -412.898 | -12.206 | -11.495 | -150.814 | 4.160.898 | -3.435 |
| Egenkapital | 6.061.066 | 7.024.352 | 7.286.558 | 7.505.637 | 7.944.573 | 4.033.675 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.144.686 | 7.132.216 | 7.397.170 | 7.576.095 | 8.081.526 | 4.191.525 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 83.620 | 107.864 | 110.612 | 70.458 | 136.953 | 157.850 |
| Likvide beholdninger | 799.085 | 1.813.608 | 2.005.904 | 2.471.124 | 1.654.887 | 201.635 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 98,5 % | 98,5 % | 99,1 % | 98,3 % | 96,2 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | — | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | — | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | — | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | — | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | — | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
M & R CONSULT ApS Aktiv P-nr. 1002001696
- adresse
- Åtoften 82, 2990 Nivå
- startet
- 01.01.1975
- ansatte
- 2 pr. august 2026 · 0 årsværk