← tilbage
Gem favorit

Mad & Kaffe Lyngby ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40265945 Aktiv APS 2800 Kongens Lyngby
Årets resultat 2026 852.531 852.531 DKK
CVR-nummer40265945
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2019-02-11
kapitalDKK 50.000
sidst opdateret2026-03-03
Beliggenhed
adresse Lyngby Storcenter 1, 2800 Kongens Lyngby
by2800 Kongens Lyngby
kommuneLyngby-Taarbæk Kommune
Branche
hovedbranche Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Ansatte (CVR)
2026-07 32 ansatte · 22 årsværk
+1 ansat (+3 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 32 22
2026-06 33 24
2026-05 25 23
2026-04 23 21
2026-03 25 17
2026-02 26 19
2026-01 29 18
2025-12 25 20
2025-11 28 19
2025-10 26 16
2025-09 28 19
2025-08 31 21
2025-07 31 18
2025-06 30 20
2025-05 29 18
2025-04 29 19
2025-03 30 15
2025-02 33 17
2025-01 32 15
2024-12 29 20
2024-11 32 19
2024-10 35 20
2024-09 34 25
2024-08 49 24
Ejere
Mad & Kaffe Holding ApS · CVR 35671218 Legal ejer 100 % Fra: 11.02.2019
Direktion
Benjamin Geisler-Helsted Direktør Fra: 11.02.2019
Joakim Lykke Wridt Direktør Fra: 11.02.2019
Stiftere
Mad & Kaffe Holding ApS · CVR 35671218 Stifter Fra: 11.02.2019
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.897.0257.372.494-347.183-20.443-9.2103.092.621
Driftsresultat 1.224.481721.386-347.183-21.255-337.276-2.593.272
Resultat før skat 1.096.602544.433-333.50231.134-580.209-2.832.437
Årets resultat 852.531424.583-260.168516.436-48.865-3.121.674
Egenkapital 1.805.288952.757528.1741.788.3421.271.906-5.562.843
Aktiver i alt (balance) 7.050.1929.243.9945.765.8322.162.6692.029.1582.996.222
Selskabskapital 50.00050.00050.00050.00050.00050.000
Gæld i alt 4.893.5048.073.7375.151.558374.327757.2528.559.065
Likvide beholdninger 1.083.1773.110.0782.325.749329.146320.238937.284
Antal ansatte (årsrapport) 181701112
Lønomkostning pr. ansat 387.515355.731———329.144
Soliditetsgrad 25,6 %10,3 %9,2 %82,7 %62,7 %-185,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-06
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-10-06
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-03
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-10-02
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-02
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-15
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2025 – 30/06 2026 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2024 – 30/06 2025 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
11/02 2019 – 30/06 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.