← tilbage
Gem favorit

MAGNATEK ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 74422411 Aktiv APS 8270 Højbjerg
Årets resultat 2025 2.551.129 2,6 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer74422411
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1984-02-08
kapitalDKK 200.000
telefon38860142
e-mailinfo@magnatek.dk
hjemmesidemagnatek.dk
sidst opdateret2026-03-05
Beliggenhed
adresse Michael Drewsens Vej 23, 8270 Højbjerg
by8270 Højbjerg
kommuneAarhus Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 23 ansatte · 19 årsværk
+4 ansatte (+21 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 23 19
2026-06 23 22
2026-05 22 21
2026-04 22 21
2026-03 21 19
2026-02 21 19
2026-01 20 18
2025-12 20 19
2025-11 19 18
2025-10 20 19
2025-09 21 20
2025-08 19 17
2025-07 19 15
2025-06 21 19
2025-05 21 19
2025-04 20 18
2025-03 20 18
2025-02 18 15
2025-01 18 15
2024-12 18 17
2024-11 18 17
2024-10 18 16
2024-09 18 16
2024-08 19 16
Ejere
HENRIK IBSEN HOLDING ApS · CVR 34722714 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 29.06.2022
Mark Sloth Ibsen Holding ApS · CVR 43354140 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 29.06.2022
David Sloth Ibsen Holding ApS · CVR 43354159 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 29.06.2022
Direktion
Henrik Ibsen Direktør Fra: 01.11.2012
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 13.357.96615.140.66412.417.7837.937.45011.349.6417.507.539
Driftsresultat 3.660.0504.181.1453.767.974514.3394.267.7482.027.750
Resultat før skat 3.284.5123.951.9613.544.910320.939——
Årets resultat 2.551.1293.081.8372.770.474248.7703.245.2421.506.255
Egenkapital 2.855.2923.304.1633.222.3271.451.8536.203.0836.457.841
Aktiver i alt (balance) 15.868.60815.261.16316.870.85514.265.02013.803.2739.724.099
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 11.858.69410.651.47112.454.10411.881.1476.701.0042.386.204
Likvide beholdninger 241.707808.910691.730292.2796.356.9203.558.204
Antal ansatte (årsrapport) 17161411118
Lønomkostning pr. ansat 532.620649.650572.753511.987505.759554.558
Soliditetsgrad 18,0 %21,6 %19,1 %10,2 %44,9 %66,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-09-19
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-16
Revisor: Roesgaard
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-11
Revisor: Aros statsautoriserede revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-13
Revisor: Aros statsautoriserede revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-19
Revisor: Aros statsautoriserede revisorer I/S
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-10-19
Revisor: Aros statsautoriserede revisorer I/S
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Roesgaard vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Roesgaard vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Aros statsautoriserede revisorer I/S vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Aros statsautoriserede revisorer I/S vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 Aros statsautoriserede revisorer I/S vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 Aros statsautoriserede revisorer I/S vis rapport