← tilbage
Gem favorit

MAGVENTURE A/S

CVR 30272633 Aktiv A/S 3520 Farum
Årets resultat 2025 1.529.256 1,5 mio DKK
CVR-nummer30272633
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2007-01-19
kapitalDKK 520.000
telefon44998444
e-mailinfo@magventure.com
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Lucernemarken 15, 3520 Farum
by3520 Farum
kommuneFuresø Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med læge- og hospitalsartikler (464620)
Ansatte (CVR)
2026-07 93 ansatte · 76 årsværk
+9 ansatte (+11 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 93 76
2026-06 92 76
2026-05 92 78
2026-04 91 78
2026-03 92 75
2026-02 91 78
2026-01 92 75
2025-12 96 81
2025-11 92 77
2025-10 86 67
2025-09 87 70
2025-08 86 72
2025-07 84 70
2025-06 81 74
2025-05 82 74
2025-04 84 77
2025-03 84 75
2025-02 86 79
2025-01 86 76
2024-12 86 81
2024-11 80 72
2024-10 79 69
2024-09 69 62
2024-08 66 57
Ejere
PROGRADUS A/S · CVR 21372633 Legal ejer 100 % Fra: 19.01.2007
Direktion
Stig Wanding Andersen Direktør Fra: 23.10.2008
Bestyrelse
Jesper Sidenius Bestyrelsesmedlem Fra: 03.01.2012
Lene Birgitte Dahl Formand Fra: 23.10.2008
Stig Wanding Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 23.10.2008
Christian Aalund Wanding Bestyrelsesmedlem Fra: 21.09.2016
Magnus Wanding Dahl Bestyrelsesmedlem Fra: 27.02.2024
Stiftere
PROGRADUS A/S · CVR 21372633 Stifter Fra: 19.01.2007
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
TONICA ELEKTRONIK A/S
CVR 17855336
100 % 30.06.2026 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 46.518.44149.032.83541.934.58460.305.47434.592.62126.705.483
Driftsresultat -14.020.940-1.031.47413.647.30835.581.93016.493.19610.271.329
Resultat før skat -3.288.4167.413.60416.093.22747.717.93920.575.5985.354.577
Årets resultat 1.529.2567.463.68313.251.48239.716.24616.679.4184.180.372
Egenkapital 80.423.27483.187.89079.477.39271.354.02236.531.01221.788.936
Aktiver i alt (balance) 98.567.93593.750.00598.196.30396.032.78847.832.00250.672.308
Selskabskapital 520.000520.000520.000520.000520.000520.000
Gæld i alt 18.144.66110.562.11518.718.91124.678.76611.300.99028.883.372
Likvide beholdninger 8.393.08811.519.3738.553.5986.602.8428.698.14821.678.697
Antal ansatte (årsrapport) 766433272120
Lønomkostning pr. ansat 793.841781.027854.813913.807860.381821.247
Soliditetsgrad 81,6 %88,7 %80,9 %74,3 %76,4 %43,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-27
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-10
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-10
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-28
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-04
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-10
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Dansk Revision Roskilde vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.