← tilbage
Gem favorit

Maigaard & Molbech II ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 42844918 Aktiv APS 8960 Randers SØ
Årets resultat 2025 -198.892.000 -198,9 mio DKK
CVR-nummer42844918
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2021-11-19
kapitalDKK 40.000
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Haraldsvej 60, 8960 Randers SØ
by8960 Randers SØ
kommuneRanders Kommune
Branche
hovedbranche Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Ansatte (CVR)
2026-02 2 ansatte · 2 årsværk
månedansatteårsværk
2026-02 2 2
2025-04 2 2
Ejere
Bendtsen ApS · CVR 36921870 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 19.11.2021
Costa Capital ApS · CVR 38280740 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 19.11.2021
Direktion
Claus Molbech Bendtsen Direktør Fra: 19.11.2021
Stiftere
Bendtsen ApS · CVR 36921870 Stifter Fra: 19.11.2021
Costa Capital ApS · CVR 38280740 Stifter Fra: 19.11.2021
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
BioCirc Group Holding ApS
CVR 43302485
0 % 02.06.2022 — —
BioCirc ManCo ApS
CVR 43884646
0 % *
Ejerudvikling
0 %: fra 18.04.2023
100 %: 27.02.2023 – 17.04.2023
18.04.2023 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
BioCirc Group Holding ApS
CVR 43302485
02.06.2022 — —
BioCirc Holding III ApS
CVR 42949442
04.01.2022 — —
BioCirc ManCo ApS
CVR 43884646
27.02.2023 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022
Nettoomsætning 1.752.903.0001.480.701.0001.145.415.000867.129.525
Bruttoresultat 494.716.000273.839.000297.074.000197.927.515
Driftsresultat -105.295.000-217.153.00048.029.00014.053.293
Resultat før skat -219.603.000-310.044.0008.347.000-3.414.858
Årets resultat -198.892.000-263.800.000-11.136.000-21.760.482
Egenkapital 2.873.193.0002.740.185.0002.686.762.0001.197.737.062
Aktiver i alt (balance) 5.542.489.0005.269.602.0004.639.416.0002.743.550.060
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 2.435.416.0002.271.318.0001.645.684.0001.341.090.212
Likvide beholdninger 164.221.000244.736.000232.587.00047.073.343
Antal ansatte (årsrapport) 3131939851
Lønomkostning pr. ansat 741.636978.658813.663611.113
Soliditetsgrad 51,8 %52,0 %57,9 %43,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-01
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-09
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-07
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (4)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
19/11 2021 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.