← tilbage
Gem favorit

MAN ODENSE A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 21660841 Aktiv A/S 5250 Odense SV
Årets resultat 2025 6.852.299 6,9 mio DKK
CVR-nummer21660841
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1999-04-29
kapitalDKK 500.000
telefon66171701
e-mailregnskab@man-fyn.dk
sidst opdateret2025-04-23
Beliggenhed
adresse Højmevej 19, 5250 Odense SV
by5250 Odense SV
kommuneOdense Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med motorkøretøjer (467100)
Ansatte (CVR)
2026-08 57 ansatte · 48 årsværk
+3 ansatte (+6 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 57 48
2026-07 57 44
2026-06 56 54
2026-05 55 52
2026-04 55 53
2026-03 54 54
2026-02 54 52
2026-01 55 48
2025-12 54 50
2025-11 55 51
2025-10 53 48
2025-09 54 50
2025-08 54 44
2025-07 54 43
2025-06 54 50
2025-05 55 51
2025-04 55 53
2025-03 55 53
2025-02 54 51
2025-01 55 53
2024-12 57 52
2024-11 54 49
2024-10 53 51
2024-09 53 46
Ejere
MJH HOLDING A/S · CVR 21388742 Legal ejer 100 % Fra: 29.04.1999
Direktion
Martin Sehested Direktør Fra: 01.01.2023
Bestyrelse
Jørgen Sehested-Kjærgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 29.04.1999
Henrik Sehested-Kjærgaard Formand Fra: 01.01.2023
Martin Sehested Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2023
Stiftere
MJH HOLDING A/S · CVR 21388742 Stifter Fra: 29.04.1999
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ————241.962.510196.164.582
Bruttoresultat 43.446.44443.323.83145.948.28351.414.56743.091.06536.451.653
Driftsresultat 9.142.07111.521.60014.922.33022.352.77515.509.11811.023.002
Resultat før skat 8.815.74811.277.47414.386.68521.663.83215.025.43510.687.366
Årets resultat 6.852.2998.786.02311.217.98816.867.50211.714.7588.334.531
Egenkapital 56.196.57353.344.27449.558.25145.840.26333.972.76125.758.003
Aktiver i alt (balance) 95.167.12499.451.09289.926.17982.283.82377.625.42865.253.279
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 38.970.55146.025.02240.272.58736.309.43843.442.45739.365.777
Likvide beholdninger 21.576.85020.742.4819.229.77210.092.813538.228212.274
Antal ansatte (årsrapport) 504847474746
Lønomkostning pr. ansat 660.886634.405634.704596.281564.998529.347
Soliditetsgrad 59,0 %53,6 %55,1 %55,7 %43,8 %39,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-08
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-11
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-14
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-04
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-04-13
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-23
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.