Margulies Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39004887 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-10-12 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-02 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Sønderup I/S · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Christian Hjortshøj |
aktører og ejere
Ejere
| Andrzej Adam Maruszewicz | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 12.10.2017 |
| Anna Maruszewicz | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 12.10.2017 |
Direktion
| Andrzej Adam Maruszewicz | Direktør | Fra: 12.10.2017 |
Stiftere
| Andrzej Adam Maruszewicz | Stifter | Fra: 12.10.2017 | |
| Anna Maruszewicz | Stifter | Fra: 12.10.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Vindrose Rejser A/S
CVR 39017229
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling 33,33–49,99 %: fra 12.12.2022 33,33–49,99 %: 01.05.2021 – 11.12.2022 50–66,66 %: 17.10.2017 – 30.04.2021 |
12.12.2022 | 1,1 mio | -2,5 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Vindrose Rejser A/S
CVR 39017229
|
17.10.2017 | 1,1 mio | -2,5 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | -2.200 | -2.800 | 0 | -3 |
| Driftsresultat | 0 | 0 | -2.200 | -2.800 | 0 | -3 |
| Resultat før skat | 277 | 3 | -202.049 | -851.307 | -236.473 | -388.931 |
| Årets resultat | 277 | 3 | -202.049 | -851.307 | -236.473 | -388.931 |
| Egenkapital | -861.505 | -861.782 | -861.785 | -659.736 | 191.571 | 428.044 |
| Aktiver i alt (balance) | 426.087 | 425.206 | 422.435 | 150.564 | 749.071 | 785.544 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 20.000 |
| Gæld i alt | 1.287.592 | 1.286.988 | 1.284.220 | 810.300 | 557.500 | 357.500 |
| Likvide beholdninger | 4.142 | 3.261 | 490 | 490 | 493 | 497 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | -202,2 % | -202,7 % | -204,0 % | -438,2 % | 25,6 % | 54,5 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-28 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-27 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-25 Revisor: Sønderup I/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-14 Revisor: Sønderup I/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-20 Revisor: City Revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-01 Revisor: City Revision ApS XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-28 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-27 | — | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-25 | Sønderup I/S | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-14 | Sønderup I/S | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-20 | City Revision ApS | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-01 | City Revision ApS | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-07-03 | City Revision ApS | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Margulies Holding ApS Aktiv P-nr. 1022920304
- adresse
- Bakkedal 21, 2900 Hellerup
- startet
- 12.10.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- VSC Holding ApS 73 m · Hellerup
- B. Arp-Hansen Holding A/S 73 m · Hellerup
- BRUUN JENSEN HOLDING ApS 92 m · Hellerup
- MOLESEN HOLDING ApS 96 m · Hellerup
- Emilie Nordvig ApS 101 m · Hellerup
- Edelau Invest ApS 102 m · Hellerup
- TPR HOLDING ApS 115 m · Hellerup
- TPR-2 HOLDING ApS. 115 m · Hellerup