Masis Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
88.500
88.500
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 38767844 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-06-29 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-22 |
Beliggenhed
| adresse | Øde Hastrup Vej 123, 4000 Roskilde |
| by | 4000 Roskilde |
| kommune | Roskilde Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
aktører og ejere
Ejere
| Masis Hrant Ararat Turac Maghakyan | Legal ejer | 100 % | Fra: 29.06.2017 |
Direktion
| Masis Hrant Ararat Turac Maghakyan | Direktør | Fra: 29.06.2017 |
Stiftere
| Masis Hrant Ararat Turac Maghakyan | Stifter | Fra: 29.06.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
SARA TELTE ApS
CVR 27918484
|
50–66,66 % | 04.07.2017 | — | — |
|
Uniwood-Spa ApS
CVR 39690446
|
100 % | 02.07.2018 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Uniwood-Spa ApS
CVR 39690446
|
02.07.2018 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 81.775 | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 81.775 | 264 | -10.484 | 364.147 | 357.703 | 502.202 |
| Resultat før skat | 90.397 | -10.762 | -10.484 | 364.147 | 357.703 | 502.202 |
| Årets resultat | 88.500 | -10.753 | -10.484 | 364.147 | 357.703 | 502.202 |
| Egenkapital | 1.374.450 | 1.535.951 | 2.046.704 | 2.057.188 | 1.808.041 | 1.459.504 |
| Aktiver i alt (balance) | 3.176.299 | 3.512.522 | 3.522.449 | 3.995.538 | 3.376.669 | 2.693.279 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | — | 1.976.571 | 1.475.745 | 1.938.350 | 1.568.628 | 1.233.775 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Soliditetsgrad | 43,3 % | 43,7 % | 58,1 % | 51,5 % | 53,6 % | 54,2 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | — | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | — | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | — | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | — | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | — | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | — | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Masis Holding ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1022614505
- startet
- 29.06.2017
- ansatte
- —