Mawer Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 43513176 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2022-09-14 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-26 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Baker Tilly Denmark · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Christoffer Pedersen |
aktører og ejere
Ejere
| Magnus Bruun Wilhelmsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 14.09.2022 |
Direktion
| Magnus Bruun Wilhelmsen | Direktør | Fra: 14.09.2022 |
Stiftere
| Magnus Bruun Wilhelmsen | Stifter | Fra: 14.09.2022 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Holy Wine ApS
CVR 46320034
|
25–33,32 % | 04.03.2026 | — | — |
|
WineSomm ApS
CVR 41351691
|
5–9,99 % | 15.12.2025 | -1,4 mio | -2,7 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Mawer ApS
CVR 45150453
|
100 % | 16.10.2024 – 26.05.2026 |
|
VINNU.DK ApS
CVR 36048530
|
50–66,66 % | 14.09.2022 – 21.01.2023 |
|
VINNU.DK ApS
CVR 36048530
|
33,33–49,99 % | 22.01.2023 – 18.03.2024 |
|
VINNU.DK ApS
CVR 36048530
|
50–66,66 % | 19.03.2024 – 09.03.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Holy Wine ApS
CVR 46320034
|
04.03.2026 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Mawer ApS
CVR 45150453
|
16.10.2024 – 26.05.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 490.173 | 32.500 | -7.044 |
| Driftsresultat | 182.589 | 32.500 | -7.044 |
| Resultat før skat | -51.882 | 32.516 | 19.578 |
| Årets resultat | -92.978 | 26.818 | 19.578 |
| Egenkapital | -37.182 | 55.796 | 59.578 |
| Aktiver i alt (balance) | 223.094 | 143.475 | 129.559 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 260.276 | 87.679 | 69.981 |
| Likvide beholdninger | 223.092 | 10.975 | 6.459 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 0 | — |
| Soliditetsgrad | -16,7 % | 38,9 % | 46,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-30 Revisor: Baker Tilly Denmark XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-29 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-30 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (3)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-30 | Baker Tilly Denmark | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-29 | — | vis rapport |
| 14/09 2022 – 31/12 2023 | 2024-06-30 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Mawer Holding ApS Aktiv P-nr. 1028576214
- adresse
- Hesteskoen 69, 5250 Odense SV
- startet
- 14.09.2022
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- JØRGEN OLSEN ODENSE HOLDING ApS 77 m · Odense SV
- EILSØ HOLDING ApS 159 m · Odense SV
- MUNKEDAL HOLDING ApS 193 m · Odense SV
- TH OG CO. ApS 207 m · Odense SV
- M&B Holding af 06.11.2020 ApS 207 m · Odense SV
- SANDERUM INVEST ApS 226 m · Odense SV
- SPECIALLÆGE HGJ HOLDING ApS 275 m · Odense SV
- LROS Holding ApS 292 m · Odense SV