Maximus Capital ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
4.177.881
4,2 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 40923071 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-11-11 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-03 |
Beliggenhed
| adresse | Vermehrensvej 15, 2930 Klampenborg |
| by | 2930 Klampenborg |
| kommune | Gentofte Kommune |
Branche
| hovedbranche | Investering for egen regning (649910) |
Revisor
| revisor | BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISORER |
aktører og ejere
Ejere
| HELMICH INVEST ApS · CVR 25297318 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 09.09.2020 |
| ApS STM nr. 4107 · CVR 37362107 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 09.09.2020 |
| Panda Invest I ApS · CVR 40131892 | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 09.09.2020 |
Direktion
| Pernille Møller Pedersen | Direktør | Fra: 11.11.2019 |
Stiftere
| ApS STM nr. 4107 · CVR 37362107 | Stifter | Fra: 11.11.2019 | |
| Panda Invest I ApS · CVR 40131892 | Stifter | Fra: 11.11.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
FORE Granskoven Holding ApS
CVR 39509016
|
10–14,99 % | 18.11.2019 | — | — |
|
FORE Granskoven II Holding ApS
CVR 42889857
|
10–14,99 % | 24.01.2022 | — | — |
|
FORE InvestCo VI ApS
CVR 46497376
|
5–9,99 % | 23.09.2026 | — | — |
|
FORE Silo Holding ApS
CVR 45399095
|
5–9,99 % | 28.03.2025 | — | — |
|
FORE Skan Holding ApS
CVR 41054506
|
10–14,99 % | 30.03.2021 | — | — |
|
FORE Spain VI A ApS
CVR 45928284
|
10–14,99 % | 28.04.2026 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -158.274 | -13.509 | -13.009 | -34.943 | -14.376 | 0 |
| Driftsresultat | -158.274 | -13.509 | -13.009 | -34.943 | -14.376 | 0 |
| Resultat før skat | 4.177.881 | -192.133 | 684.307 | 64.413 | 642.916 | 325.314 |
| Årets resultat | 4.177.881 | -192.133 | 684.307 | 64.413 | 642.916 | 325.314 |
| Egenkapital | 5.703.443 | 1.525.562 | 1.717.695 | 1.033.388 | 968.975 | 326.059 |
| Aktiver i alt (balance) | 9.913.879 | 11.289.133 | 11.481.266 | 10.769.476 | 11.546.176 | 8.157.348 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 4.210.436 | 9.763.571 | 9.763.571 | 9.736.088 | 10.577.201 | 7.831.289 |
| Likvide beholdninger | 1.417.038 | 787.133 | 1.214.993 | 503.203 | 1.252.668 | 434.534 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 57,5 % | 13,5 % | 15,0 % | 9,6 % | 8,4 % | 4,0 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport | |
| 11/11 2019 – 30/06 2020 | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Maximus Capital ApS Aktiv Reklamebeskyttet P-nr. 1025218554
- startet
- 11.11.2019
- ansatte
- —