← tilbage
Gem favorit

Metalcolour Group ApS

CVR 42461563 Aktiv APS 2950 Vedbæk
Årets resultat 2025 12.685.653 12,7 mio DKK
CVR-nummer42461563
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2021-06-09
kapitalDKK 1.000.000
sidst opdateret2026-07-02
Beliggenhed
adresse Olgasvej 40, 2950 Vedbæk
by2950 Vedbæk
kommuneRudersdal Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Ejere
AT HOLDING ApS · CVR 17610538 Legal ejer 100 % Fra: 09.06.2021
Direktion
Henrik Kaa Andersen Direktør Fra: 09.06.2021
Bestyrelse
Lars Kaa Andersen Bestyrelsesmedlem Fra: 09.06.2021
Henrik Kaa Andersen Formand Fra: 09.06.2021
Stiftere
AT HOLDING ApS · CVR 17610538 Stifter Fra: 09.06.2021
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
DAMPA ApS
CVR 16045489
100 % 09.06.2021 — —
MC Platan ApS
CVR 28673248
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 18.06.2025
100 %: 28.05.2025 – 17.06.2025
18.06.2025 — —
METALCOLOUR A/S
CVR 12654391
100 % 09.06.2021 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning 353.547.893363.985.851364.672.101391.874.632305.854.152
Bruttoresultat 89.192.90088.836.89583.016.59584.653.64074.170.773
Driftsresultat 17.532.69918.397.72019.856.56819.911.52516.459.947
Resultat før skat 17.041.51017.892.19718.323.69419.065.10916.229.349
Årets resultat 12.685.65313.481.48113.991.01215.050.91112.891.729
Egenkapital 123.923.861118.392.812117.726.531111.457.32798.765.609
Aktiver i alt (balance) 201.404.565207.125.667209.638.876194.977.673170.568.611
Selskabskapital 1.000.0001.000.0001.000.0001.000.0001.000.000
Gæld i alt 70.570.46182.138.22286.145.13077.742.82267.662.999
Likvide beholdninger 30.030.18124.205.18422.360.91816.569.93213.545.022
Antal ansatte (årsrapport) 114113111115100
Lønomkostning pr. ansat 570.461562.652516.724517.186520.999
Soliditetsgrad 61,5 %57,2 %56,2 %57,2 %57,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-30
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
09/06 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.