← tilbage
Gem favorit

MIRIT GLAS A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 31170508 Aktiv A/S 2730 Herlev
Årets resultat 2025 224.138 224.138 DKK
CVR-nummer31170508
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2008-01-01
kapitalDKK 500.000
telefon44944449
sidst opdateret2026-05-17
Beliggenhed
adresse Marielundvej 37, 2730 Herlev
by2730 Herlev
kommuneHerlev Kommune
Branche
hovedbranche Formning og forarbejdning af planglas (231200)
Ansatte (CVR)
2026-07 24 ansatte · 12 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 24 12
2026-06 25 17
2026-05 25 20
2026-04 26 21
2026-03 25 20
2026-02 24 19
2026-01 24 18
2025-12 25 18
2025-11 25 20
2025-10 24 19
2025-09 25 19
2025-08 24 19
2025-07 24 15
2025-06 24 19
2025-05 23 19
2025-04 22 16
2025-03 22 17
2025-02 24 19
2025-01 23 17
2024-12 23 17
2024-11 25 21
2024-10 24 20
2024-09 25 20
2024-08 25 21
Ejere
MILHO ApS · CVR 31091799 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.01.2008
JHSH HOLDING ApS · CVR 31091888 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.01.2008
Direktion
Jens Christian Stenfeldt Milbrat Direktør Fra: 01.01.2008
Johan Harald Stenfeldt Hansen Direktør Fra: 30.01.2008
Bestyrelse
Thomas Okkels Formand Fra: 17.12.2020
Karen Henriette Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2008
Jens Christian Stenfeldt Milbrat Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2008
Johan Harald Stenfeldt Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2008
Kasper Ejvind Harild Stenfeldt Bestyrelsesmedlem Fra: 17.12.2020
Stiftere
MILHO ApS · CVR 31091799 Stifter Fra: 01.01.2008
JHSH HOLDING ApS · CVR 31091888 Stifter Fra: 01.01.2008
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 10.459.52811.540.13212.626.99510.131.4266.588.3236.527.689
Driftsresultat 363.596298.938320.8702.516.851217.290-24.844
Resultat før skat 281.180227.821357.6742.440.960132.467-117.659
Årets resultat 224.138183.356291.0691.907.662105.159-93.005
Egenkapital 2.382.1752.158.0371.974.6813.233.6121.325.9491.220.790
Aktiver i alt (balance) 6.824.9796.745.9546.926.8425.456.4624.013.1183.386.815
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 4.383.7734.587.9174.952.1612.222.8502.687.1692.166.025
Likvide beholdninger 418.076455.922103.658846.914212.296415.406
Antal ansatte (årsrapport) 182221161315
Lønomkostning pr. ansat 546.020496.830567.349461.007——
Soliditetsgrad 34,9 %32,0 %28,5 %59,3 %33,0 %36,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-01-23
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-01-10
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-01-09
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-01-04
Revisor: Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-28
Revisor: Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-18
Revisor: Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Martinsen Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.