Misha Bilgaard Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 39121247 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-11-17 |
| kapital | DKK 50.000 |
| telefon | 26789822 |
| mbmurerfirma@gmail.com | |
| sidst opdateret | 2026-02-05 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | Lindeberg Storm Fischer Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Misha Bilgaard Saadatmand | Legal ejer | 100 % | Fra: 17.11.2017 |
Direktion
| Misha Bilgaard Saadatmand | Direktør | Fra: 17.11.2017 |
Stiftere
| Misha Bilgaard Saadatmand | Stifter | Fra: 17.11.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
MB Fugtteknik ApS
CVR 42634883
|
100 % | 01.09.2021 | 330.982 | 730.982 |
|
MB Murerfirma ApS
CVR 39130149
|
100 % | 18.11.2017 | -797.814 | 740.258 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
MB Fugtteknik ApS
CVR 42634883
|
30.08.2021 | 330.982 | 730.982 | |
|
MB Murerfirma ApS
CVR 39130149
|
18.11.2017 | -797.814 | 740.258 | |
|
MB-GRUPPENS VVS ApS
CVR 44571218
|
16.01.2024 | 408.371 | 585.181 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -32.877 | -27.714 | -3.529 | -2.507 | -6.250 | — |
| Driftsresultat | — | — | -3.529 | -2.507 | -6.250 | — |
| Resultat før skat | 1.336.908 | -153.183 | 1.446.321 | 989.822 | 969.842 | 974.820 |
| Årets resultat | 1.282.892 | -151.262 | 1.445.671 | 991.715 | 969.842 | 974.820 |
| Egenkapital | 5.421.851 | 4.138.959 | 4.709.221 | 3.593.551 | 2.899.036 | 1.985.694 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.798.860 | 4.304.962 | 5.087.836 | 4.267.302 | 2.905.293 | 2.165.966 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 377.009 | 166.003 | 378.615 | 673.751 | 6.257 | 180.272 |
| Likvide beholdninger | 627.103 | 788.161 | 397.606 | 1.098.772 | 749.237 | 954.490 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | — |
| Soliditetsgrad | 93,5 % | 96,1 % | 92,6 % | 84,2 % | 99,8 % | 91,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-15 Revisor: Lindeberg Storm Fischer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-08 Revisor: Revisionsfirmaet Edelbo & Lund-Larsen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-01 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-30 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-22 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-17 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-07-15 | Lindeberg Storm Fischer | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-07-08 | Revisionsfirmaet Edelbo & Lund-Larsen | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-01 | — | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-30 | — | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-22 | — | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-17 | — | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-07-20 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Misha Bilgaard Holding ApS Aktiv P-nr. 1023074334
- adresse
- Ellehøj 1, 2900 Hellerup
- startet
- 17.11.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Havsgaardens Holding ApS 21 m · Hellerup
- Amarylis ApS 21 m · Hellerup
- REVISION & DATA HOLDING REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB 34 m · Hellerup
- Luna Malou Holding ApS 38 m · Hellerup
- Hobolt Sidal Holding ApS 53 m · Hellerup
- MSR 20453 ApS 78 m · Hellerup
- CLAUS TINGSTRØM HOLDING ApS 78 m · Hellerup
- Rosendal Olsen Holding ApS 91 m · Hellerup