← tilbage
Gem favorit

MKP RETAIL ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 28117574 Opløst efter fusion APS 8600 Silkeborg
Årets resultat 2023 -3.721.162 -3,7 mio DKK
CVR-nummer28117574
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2004-09-22
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2025-06-24
Beliggenhed
adresse Rytterholtsvej 30, 8600 Silkeborg
by8600 Silkeborg
kommuneSilkeborg Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med tøj (477110)
Revisor
firma Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Peter Mølkjær
Ansatte (CVR)
2025-02 1 ansatte · 1 årsværk
månedansatteårsværk
2025-02 1 1
2024-03 1 1
2024-01 36 6
2023-12 49 25
2023-11 48 20
2023-10 48 20
2023-09 44 20
2023-08 48 21
2023-07 50 23
2023-06 53 40
2023-05 51 24
2023-04 50 25
2023-03 52 23
2023-02 50 25
2023-01 57 28
2022-12 56 32
2022-11 59 29
2022-10 58 29
2022-09 57 29
2022-08 58 26
2022-07 61 29
2022-06 61 29
2022-05 59 29
2022-04 54 30
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 5.388.1977.825.5599.508.0739.539.42612.081.586
Driftsresultat -3.268.937-1.607.7571.066.7371.546.8652.533.747
Resultat før skat -3.477.162-1.656.8111.136.3061.576.8032.561.338
Årets resultat -3.721.162-1.298.811877.0451.225.0361.994.144
Egenkapital 170.0633.891.2255.690.0365.612.9915.187.955
Aktiver i alt (balance) 7.625.77911.782.74413.045.90011.717.30610.276.805
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 7.455.7167.891.5197.241.8646.003.3154.940.850
Likvide beholdninger 825.38637.4761.517.8402.047.1931.457.812
Antal ansatte (årsrapport) 2226242325
Lønomkostning pr. ansat 363.607336.185331.957329.268365.407
Soliditetsgrad 2,2 %33,0 %43,6 %47,9 %50,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-06-22
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-30
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-09
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-08-31
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 31/12 2023 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.