MØLLER STUK ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
713.364
713.364
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 34703469 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2012-09-01 |
| kapital | DKK 80.000 |
| telefon | 20991234 |
| hello@mollersstuk.dk | |
| sidst opdateret | 2026-01-22 |
Beliggenhed
| adresse | Lyngbygårdsvej 98, 2800 Kongens Lyngby |
| by | 2800 Kongens Lyngby |
| kommune | Lyngby-Taarbæk Kommune |
Branche
| hovedbranche | Stukkatøraktiviteter (433100) |
Revisor
| firma | Beierholm · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Anders Ladegaard |
Ansatte (CVR)
2026-07
8 ansatte
·
7 årsværk
+1 ansat (+14 %) siden juli 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 8 | 7 |
| 2026-06 | 8 | 9 |
| 2026-05 | 7 | 8 |
| 2026-04 | 7 | 4 |
| 2026-03 | 8 | 7 |
| 2026-02 | 8 | 7 |
| 2026-01 | 8 | 6 |
| 2025-12 | 8 | 5 |
| 2025-11 | 8 | 9 |
| 2025-10 | 8 | 9 |
| 2025-09 | 9 | 8 |
| 2025-08 | 9 | 4 |
| 2025-07 | 7 | 6 |
| 2025-06 | 8 | 9 |
| 2025-05 | 9 | 7 |
| 2025-04 | 9 | 7 |
| 2025-03 | 8 | 10 |
| 2025-02 | 9 | 10 |
| 2025-01 | 8 | 9 |
| 2024-12 | 8 | 7 |
| 2024-11 | 8 | 9 |
| 2024-10 | 9 | 9 |
| 2024-09 | 9 | 8 |
| 2024-08 | 8 | 4 |
aktører og ejere
Ejere
| Peter Nikolai Møller Andersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.09.2012 |
Direktion
| Peter Nikolai Møller Andersen | Direktør | Fra: 01.09.2012 |
Stiftere
| Peter Nikolai Møller Andersen | Stifter | Fra: 01.09.2012 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
ROMA-STUK OF SCANDINAVIA ApS
CVR 33637500
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 14.12.2015 50–66,66 %: 01.09.2012 – 13.12.2015 |
14.12.2015 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Tours Bus Ticket ApS
CVR 39658631
|
100 % | 19.06.2018 – 12.04.2019 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Tours Bus Ticket ApS
CVR 39658631
|
19.06.2018 – 02.02.2022 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.156.001 | 3.212.245 | 3.892.492 | 3.010.488 | 2.543.223 | 1.530.254 |
| Driftsresultat | 810.136 | -287.551 | 62.647 | -26.701 | -169.158 | 96.681 |
| Resultat før skat | 715.606 | -405.925 | -148.363 | -114.598 | — | 76.025 |
| Årets resultat | 713.364 | -409.834 | -145.780 | -113.272 | -540.538 | 76.025 |
| Egenkapital | -1.332.511 | -2.045.876 | -1.636.043 | -1.490.263 | -1.376.991 | -836.452 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.018.227 | 586.256 | 532.717 | 810.374 | 695.667 | 949.934 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Gæld i alt | 2.348.496 | 2.632.132 | 2.168.760 | 2.300.637 | 2.072.658 | 1.786.386 |
| Likvide beholdninger | 132.811 | 165.530 | 54.742 | 315.088 | 46.647 | 254.838 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 6 | 7 | 8 | 7 | 7 | 4 |
| Lønomkostning pr. ansat | 543.598 | 497.106 | 475.126 | 431.976 | 385.575 | — |
| Soliditetsgrad | -130,9 % | -349,0 % | -307,1 % | -183,9 % | -197,9 % | -88,0 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | Beierholm | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | Beierholm | vis rapport |
p-enheder (1)
-
MØLLER STUK ApS Aktiv P-nr. 1017926507
- branche
- Stukkatøraktiviteter (433100)
- startet
- 01.09.2012
- ansatte
- 8 pr. juli 2026 · 7 årsværk
| domæne | mollersstuk.dk |
| registrar | CURANET A/S |
| oprettet | 2015-01-27 |
| udløber | 2027-01-31 |
| registrant | MØLLER STUK ApS |
| adresse | Lyngbygårdsvej 98, st. 1. 2800 Kongens Lyngby |
| land | DK |