← tilbage
Gem favorit

MOGENS BRASK A/S

CVR 27143989 Aktiv A/S 2400 København NV
Årets resultat 2025 299.725 299.725 DKK
CVR-nummer27143989
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2003-04-01
kapitalDKK 500.000
telefon38888889
e-mailnordvest@home.dk
hjemmesidehome.dk
sidst opdateret2026-05-13
Beliggenhed
adresse Frederiksborgvej 85, 2400 København NV
by2400 København NV
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Ejendomsmægleres aktiviteter (683110)
Ansatte (CVR)
2026-08 16 ansatte · 13 årsværk
+1 ansat (+7 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 16 13
2026-07 16 13
2026-06 16 13
2026-05 16 13
2026-04 16 13
2026-03 16 13
2026-02 16 13
2026-01 14 11
2025-12 14 11
2025-11 16 12
2025-10 13 13
2025-09 15 12
2025-08 15 13
2025-07 15 12
2025-06 13 10
2025-05 10 10
2025-04 11 11
2025-03 12 10
2025-02 11 11
2025-01 10 9
2024-12 12 9
2024-11 13 10
2024-10 12 10
2024-09 14 10
Ejere
Mogens Brask Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2008
Direktion
Mogens Brask Direktør Fra: 01.04.2003
Bestyrelse
Mogens Brask Bestyrelsesmedlem Fra: 01.04.2003
Birgitte Elisabeth Krogh Bestyrelsesmedlem Fra: 11.03.2009
Per Kurt Knoblauch Bestyrelsesmedlem Fra: 08.04.2026
Stiftere
Mogens Brask Stifter Fra: 01.04.2003
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.236.3146.623.9536.048.1412.929.7146.117.9175.531.229
Driftsresultat ——955.694-1.924.888256.616-256.189
Resultat før skat 393.850807.2911.064.071-2.134.4981.762.6891.181.684
Årets resultat 299.725624.1281.291.672-2.134.0451.370.216920.336
Egenkapital 9.895.1849.845.4609.471.3328.379.66010.743.7059.486.489
Aktiver i alt (balance) 11.547.15111.674.30511.733.3609.403.67811.893.76211.901.011
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 1.602.2811.828.8452.262.0281.024.0181.149.6042.413.468
Likvide beholdninger 8.977.3439.517.31210.627.3099.168.9648.697.3098.322.879
Antal ansatte (årsrapport) 1199999
Lønomkostning pr. ansat 625.238661.774565.827539.400651.256643.046
Soliditetsgrad 85,7 %84,3 %80,7 %89,1 %90,3 %79,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-26
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-02
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-11
Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-21
Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-13
Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-02
Revisor: inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.