MRL-SLM HOLDING ApS
Årets resultat 2025
1.186.874
1,2 mio
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 28901909 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2005-07-25 |
| kapital | DKK 140.000 |
| sidst opdateret | 2025-12-02 |
Beliggenhed
| adresse | Moldbjergvej 5, 9240 Nibe |
| by | 9240 Nibe |
| kommune | Rebild Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Michael Ræbild Lund | Legal ejer | 100 % | Fra: 25.07.2005 |
Direktion
| Michael Ræbild Lund | Direktør | Fra: 25.07.2005 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Budolfi Vin ApS
CVR 32883931
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 28.11.2025 20–24,99 %: 10.07.2023 – 27.11.2025 10–14,99 %: 23.04.2012 – 09.07.2023 |
28.11.2025 | — | — |
|
LSK EJENDOMSHANDEL ApS
CVR 29136440
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 19.05.2023 50–66,66 %: 20.12.2018 – 18.05.2023 |
19.05.2023 | — | — |
|
Ravnsbjerg Invest ApS
CVR 40644784
|
100 % | 09.05.2022 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
LSB EJENDOMME ApS
CVR 25799488
|
33,33–49,99 % | 29.07.2005 – 20.12.2018 |
|
LUND & STAUN A/S
CVR 19746348
|
20–24,99 % | 20.12.2018 – 05.05.2022 |
|
LUND & STAUN A/S
CVR 19746348
|
33,33–49,99 % | 28.07.2005 – 19.12.2018 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Michael Lund A/S
CVR 40077332
|
07.12.2018 | — | — |
Øvrig rolle i
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Nyrup Vindmøllelaug Erhverv I I/S
CVR 25735048
|
01.01.2018 – 31.12.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.050 | -25.225 | — | — | -5.653 | -87.007 |
| Driftsresultat | -16.050 | -25.225 | -20.750 | -10.862 | -5.653 | -87.007 |
| Resultat før skat | 1.182.826 | 2.458.647 | 390.916 | 1.946.015 | 40.061 | -256.519 |
| Årets resultat | 1.186.874 | 2.472.280 | 392.176 | 1.946.015 | 40.061 | -256.519 |
| Egenkapital | 4.862.837 | 5.140.963 | 3.468.683 | 3.326.506 | 204.491 | 164.430 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.749.047 | 6.839.260 | 5.489.163 | 4.509.978 | 1.345.213 | 1.274.400 |
| Selskabskapital | 140.000 | 140.000 | 140.000 | 140.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.886.210 | 1.698.298 | 2.020.479 | 1.183.470 | 1.140.721 | 1.109.969 |
| Likvide beholdninger | 77.572 | 39 | 264.303 | 5.719 | 3.817 | 9.043 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 72,0 % | 75,2 % | 63,2 % | 73,8 % | 15,2 % | 12,9 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-03-06
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-28
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-15
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-17
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-11
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-20
Revisor: Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Revisionsfirmaet Ole Vestergaard, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
MRL-SLM HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1011593158
- adresse
- Moldbjergvej 5, 9240 Nibe
- startet
- 25.07.2005
- ansatte
- —