N. Rasmussen Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 36701927 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2015-03-31 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-07-10 |
Beliggenhed
| adresse | Sortedam Dossering 55, 2100 København Ø |
| by | 2100 København Ø |
| kommune | KØBENHAVN Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Michael Dam-Johansen |
Ansatte (CVR)
2015-04
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2015-04 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Nicolai Rasmussen | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.04.2018 |
Direktion
| Nicolai Rasmussen | Direktør | Fra: 01.04.2018 |
Stiftere
| Nicolai Rasmussen | Stifter | Fra: 31.03.2015 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
1900826 ApS
CVR 41684704
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 19.08.2026 20–24,99 %: 11.05.2026 – 18.08.2026 100 %: 11.09.2020 – 10.05.2026 |
19.08.2026 | 35.843 | 128.680 |
|
Nume Group ApS
CVR 41920084
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling 10–14,99 %: fra 15.06.2022 15–19,99 %: 03.11.2021 – 14.06.2022 20–24,99 %: 27.10.2021 – 02.11.2021 20–24,99 %: 10.06.2021 – 26.10.2021 33,33–49,99 %: 21.12.2020 – 09.06.2021 33,33–49,99 %: 04.12.2020 – 20.12.2020 |
15.06.2022 | -23,9 mio | -76,4 mio |
|
RISIKA A/S
CVR 37677892
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling 10–14,99 %: fra 03.12.2021 15–19,99 %: 18.02.2019 – 02.12.2021 25–33,32 %: 06.03.2018 – 17.02.2019 50–66,66 %: 18.05.2017 – 05.03.2018 100 %: 01.07.2016 – 17.05.2017 |
03.12.2021 | -816.330 | 6,7 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
MOEL HOLDING ApS
CVR 35655239
|
10–14,99 % | 17.09.2016 – 30.04.2019 |
|
Morph Capital V ApS
CVR 43763660
|
15–19,99 % | 09.10.2023 – 15.04.2025 |
|
Nume Technologies ApS
CVR 39513277
|
100 % | 22.08.2021 – 18.10.2021 |
|
Nume Technologies ApS
CVR 39513277
|
20–24,99 % | 19.10.2021 – 15.07.2026 |
|
TNT Holding DK ApS
CVR 39276208
|
5–9,99 % | 10.12.2020 – 13.11.2024 |
|
TNT Holding DK ApS
CVR 39276208
|
25–33,32 % | 23.01.2018 – 09.12.2020 |
|
Twelve50Five Holding ApS
CVR 43418882
|
5–9,99 % | 10.10.2023 – 01.01.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
1900826 ApS
CVR 41684704
|
11.09.2020 | 35.843 | 128.680 | |
|
Anders Zaar Holding ApS
CVR 36716444
|
13.04.2015 | -9.113 | -26.300 | |
|
Nume Group ApS
CVR 41920084
|
04.12.2020 | -23,9 mio | -76,4 mio | |
|
RISIKA A/S
CVR 37677892
|
30.04.2016 | -816.330 | 6,7 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
TNT Holding DK ApS
CVR 39276208
|
23.01.2018 – 13.11.2024 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.200 | 22.036 | 158.999 | 169.461 | -22.255 | 4.007 |
| Driftsresultat | -6.200 | 22.036 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -31.723 | 1.763.398 | -103.474 | 93.855 | 36.587 | 1.099.938 |
| Årets resultat | -31.723 | 1.745.646 | -125.306 | 52.810 | 24.060 | 1.091.324 |
| Egenkapital | 2.961.190 | 2.992.912 | 1.247.266 | 1.372.572 | 1.319.762 | 1.335.702 |
| Aktiver i alt (balance) | 7.491.041 | 7.484.780 | 5.827.400 | 3.137.374 | 2.805.498 | 1.392.079 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 4.529.851 | 4.491.868 | 4.580.134 | 1.764.802 | 1.485.736 | 56.377 |
| Likvide beholdninger | 0 | 6.440 | 13.341 | 43.905 | 65.597 | 321.755 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 39,5 % | 40,0 % | 21,4 % | 43,8 % | 47,0 % | 96,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-26 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-25 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-23 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-29 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-04-27 Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-30 | — | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-26 | — | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-25 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-23 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-29 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-04-27 | inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-08 | inforevision, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
N. Rasmussen Holding ApS Aktiv P-nr. 1020284508
- startet
- 31.03.2015
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- FURY HOLDING ApS 0 m · København Ø
- DNT Invest ApS 0 m · København Ø
- Perceval ApS 0 m · København Ø
- Morph Capital Freedom Fund One ApS 0 m · København Ø
- Coração Holding ApS 0 m · København Ø
- Grydholdt Holding ApS 0 m · København Ø
- Morph Freedom Fund Two ApS 0 m · København Ø
- Morph Capital xyz ApS 0 m · København Ø