NELS HOLDING ApS
Årets resultat 2025
345.203
345.203
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 30199847 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2007-01-16 |
| kapital | DKK 300.000 |
| sidst opdateret | 2026-01-06 |
Beliggenhed
| adresse | Hasseris Bymidte 3, 9000 Aalborg |
| by | 9000 Aalborg |
| kommune | Aalborg Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB |
Ansatte (CVR)
2026-07
2 ansatte
·
1 årsværk
Uændret siden juli 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 2 | 1 |
| 2026-06 | 2 | 1 |
| 2026-05 | 2 | 1 |
| 2026-04 | 2 | 1 |
| 2026-03 | 2 | 1 |
| 2026-02 | 2 | 1 |
| 2026-01 | 2 | 1 |
| 2025-12 | 2 | 1 |
| 2025-11 | 2 | 1 |
| 2025-10 | 2 | 1 |
| 2025-09 | 2 | 1 |
| 2025-08 | 2 | 1 |
| 2025-07 | 2 | 1 |
| 2025-06 | 2 | 1 |
| 2025-05 | 2 | 1 |
| 2025-04 | 2 | 1 |
| 2025-03 | 2 | 1 |
| 2025-02 | 2 | 1 |
| 2025-01 | 2 | 1 |
| 2024-12 | 3 | 2 |
| 2024-11 | 3 | 2 |
| 2024-10 | 3 | 2 |
| 2024-09 | 3 | 2 |
| 2024-08 | 2 | 2 |
aktører og ejere
Ejere
| GES HOLDING ApS · CVR 31623901 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 08.11.2012 |
| HNE 2 ApS · CVR 31299284 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 08.11.2012 |
| BÆRTELSEN HOLDING ApS · CVR 34730938 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 08.11.2012 |
Direktion
| Henrik Plougmand Bærtelsen | Direktør | Fra: 27.10.2011 | |
| Lars Sørensen | Direktør | Fra: 21.12.2006 |
Stiftere
| Niels Erik Sørensen | Stifter | Fra: 21.12.2006 | |
| Lars Sørensen | Stifter | Fra: 21.12.2006 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
3manager A/S
CVR 32199178
|
25–33,32 % | 30.05.2014 | — | — |
|
EJENDOMSSELSKABET NYGADE 10-12, GRÅSTEN ApS
CVR 10158524
|
100 % | 01.01.2024 | — | — |
|
Lundgreens Invest - MASH Makes SPV I A/S
CVR 43095374
|
10–14,99 % | 30.12.2022 | — | — |
|
Myrhøj Security ApS
CVR 44508583
|
33,33–49,99 % | 29.04.2025 | — | — |
|
PlusEjendomme A/S
CVR 41312726
|
25–33,32 % | 04.09.2020 | — | — |
|
Skøjtehaven Holding A/S
CVR 31606063
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 15.02.2024 20–24,99 %: 10.03.2014 – 14.02.2024 |
15.02.2024 | — | — |
|
SPV - Ansa3 ApS
CVR 46608607
|
20–24,99 % | 01.07.2026 | — | — |
|
SPV af 08-01-25 ApS
CVR 45325067
|
25–33,32 % | 13.01.2025 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Access Ejendomme ApS
CVR 39442752
|
25–33,32 % | 26.03.2018 – 16.10.2018 |
|
Access Ejendomme ApS
CVR 39442752
|
15–19,99 % | 17.10.2018 – 03.10.2022 |
|
ACCESS TECHNOLOGY A/S
CVR 32831192
|
25–33,32 % | 16.11.2011 – 03.10.2018 |
|
ACCESS TECHNOLOGY A/S
CVR 32831192
|
15–19,99 % | 04.10.2018 – 18.02.2021 |
|
ACCESS TECHNOLOGY A/S
CVR 32831192
|
20–24,99 % | 19.02.2021 – 01.09.2023 |
|
Stonehenge A/S
CVR 32078397
|
5–9,99 % | 25.03.2015 – 02.05.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CPLUZ A/S
CVR 35227407
|
04.04.2013 | — | — | |
|
KINNERUP AUTOKOMMISSION A/S
CVR 34881995
|
03.12.2012 | — | — | |
|
Nørreport Hammel A/S
CVR 30571010
|
28.03.2007 | — | — | |
|
PlusEjendomme Invest ApS
CVR 40905065
|
22.10.2019 | — | — | |
|
SPV - Ansa3 ApS
CVR 46608607
|
01.07.2026 | — | — | |
|
SPV af 08-01-25 ApS
CVR 45325067
|
13.01.2025 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Access Ejendomme ApS
CVR 39442752
|
26.03.2018 – 03.10.2022 | |
|
HØYER AUTO ApS
CVR 32473393
|
30.09.2009 – 19.07.2011 | |
|
MAJ COMPANY ApS
CVR 34605270
|
01.07.2012 – 27.01.2017 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -556.534 | -544.679 | -353.375 | -319.634 | -355.454 | -397.735 |
| Driftsresultat | -1.230.163 | -1.502.955 | -1.262.711 | -1.034.627 | -1.189.523 | -1.095.834 |
| Resultat før skat | 345.203 | 7.090.974 | 8.682.767 | 617.997 | -308.095 | 2.336.994 |
| Årets resultat | 345.203 | 7.090.974 | 8.140.339 | 624.936 | -676.757 | 2.673.366 |
| Egenkapital | 31.335.941 | 30.990.738 | 33.899.764 | 25.759.426 | 25.000.374 | 25.543.557 |
| Aktiver i alt (balance) | 32.693.111 | 32.053.536 | 35.048.691 | 31.224.140 | 30.783.551 | 30.964.972 |
| Selskabskapital | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 |
| Gæld i alt | 1.357.170 | 1.062.798 | 1.148.927 | 5.464.714 | 5.783.177 | 5.421.415 |
| Likvide beholdninger | 2.263.214 | 2.410.239 | 7.494.653 | 1.181.769 | 240.377 | 310.806 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 96,7 % | 96,7 % | 82,5 % | 81,2 % | 82,5 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
NELS HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1012939805
- adresse
- Hasseris Bymidte 3, 9000 Aalborg
- startet
- 21.12.2006
- ansatte
- 2 pr. juli 2026 · 1 årsværk