← tilbage
Gem favorit

Nimax Danmark A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 14124241 Aktiv A/S 2730 Herlev
Årets resultat 2025 2.808.747 2,8 mio DKK
CVR-nummer14124241
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1990-05-01
kapitalDKK 500.000
telefon47107300
sidst opdateret2026-06-23
Beliggenhed
adresse Marielundvej 46, 2730 Herlev
by2730 Herlev
kommuneHerlev Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
Ansatte (CVR)
2026-08 15 ansatte · 14 årsværk
−2 ansatte (−12 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 15 14
2026-07 15 15
2026-06 15 15
2026-05 14 14
2026-04 14 14
2026-03 15 15
2026-02 14 14
2026-01 16 16
2025-12 17 17
2025-11 17 17
2025-10 17 17
2025-09 17 17
2025-08 17 16
2025-07 17 16
2025-06 16 16
2025-05 17 16
2025-04 17 16
2025-03 17 16
2025-02 18 17
2025-01 19 17
2024-12 19 19
2024-11 19 19
2024-10 17 17
2024-09 17 17
Ejere
Scaneto Investments ApS · CVR 32280846 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 02.04.2025
STEEN LEERBERG HOLDING ApS · CVR 34704066 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.04.2017
JHP-Holding ApS · CVR 38428268 Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.04.2017
Nimax S.p.A Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 02.04.2025
Direktion
Steen Bischoff Leerberg Direktør Fra: 26.03.2026
Jesper Herum Pedersen Direktør Fra: 26.03.2026
Bestyrelse
Steen Bischoff Leerberg Bestyrelsesmedlem Fra: 27.09.2024
Mikkel Wichmann Jørgensen Bestyrelsesmedlem Fra: 27.09.2024
Jesper Herum Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 27.09.2024
Giovanni Cinti Bestyrelsesmedlem Fra: 02.04.2025
Andrea Montanari Bestyrelsesmedlem Fra: 02.04.2025
Nicola Montanari Formand Fra: 02.04.2025
Elia Montanari Bestyrelsesmedlem Fra: 02.04.2025
Stiftere
VX 10.312 ApS · CVR 10014689 Stifter Fra: 01.05.1990
MEDIMEX ApS · CVR 14010211 Stifter Fra: 01.05.1990
ApS HVKMD 5 NR. 555 · CVR 73282411 Stifter Fra: 01.05.1990
ApS KBIL 9 NR. 1008 · CVR 10315980 Stifter Fra: 01.05.1990
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 22.003.99423.405.59017.489.20015.412.93315.938.83713.189.056
Driftsresultat 2.998.0105.101.6024.024.3443.997.591—3.257.460
Resultat før skat 3.631.1285.054.6603.869.5284.070.8534.072.0453.349.954
Årets resultat 2.808.7473.929.7692.979.6583.160.7633.158.6102.604.999
Egenkapital 11.166.6498.357.9017.428.1327.548.4747.587.7116.901.563
Aktiver i alt (balance) 34.983.28543.732.54139.494.28421.330.57523.959.38321.126.324
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 23.816.63635.374.64032.066.15213.782.10116.371.67214.224.761
Likvide beholdninger 41.659373.9664.391.6052.010.5614.374.5326.601.616
Antal ansatte (årsrapport) 181818171515
Lønomkostning pr. ansat 1.024.360963.882708.409655.285762.746636.585
Soliditetsgrad 31,9 %19,1 %18,8 %35,4 %31,7 %32,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-21
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-28
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-17
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-11-23
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Beierholm vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Beierholm vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Beierholm vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Beierholm vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.