← tilbage
Gem favorit

NoBRAKES ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 35377379 Aktiv APS 7430 Ikast
Årets resultat 2025 10.163.960 10,2 mio DKK
CVR-nummer35377379
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2013-06-14
kapitalDKK 1.314.285
sidst opdateret2025-09-23
Beliggenhed
adresse Marsvej 6, 7430 Ikast
by7430 Ikast
kommuneIkast-Brande Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 20 ansatte · 19 årsværk
+3 ansatte (+18 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 20 19
2026-06 21 20
2026-05 22 20
2026-04 20 19
2026-03 21 19
2026-02 20 18
2026-01 20 18
2025-12 20 19
2025-11 19 17
2025-10 19 17
2025-09 20 17
2025-08 16 15
2025-07 17 16
2025-06 17 16
2025-05 18 17
2025-04 18 17
2025-03 18 17
2025-02 16 15
2025-01 16 15
2024-12 17 15
2024-11 15 14
2024-10 15 14
2024-09 15 14
2024-08 13 12
Ejere
NoBRAKES Holding ApS · CVR 42265985 Legal ejer 100 % Fra: 01.04.2021
Direktion
Wai Chung Cheung Direktør Fra: 17.02.2020
Bestyrelse
Nikolaj Anders Hust Bestyrelsesmedlem Fra: 09.04.2021
Wai Chung Cheung Bestyrelsesmedlem Fra: 09.04.2021
Claus Fisker Formand Fra: 09.04.2021
Jens Christian Løgsted Jepsen Bestyrelsesmedlem Fra: 09.04.2021
Stiftere
CADOVIUS ApS · CVR 26655420 Stifter Fra: 14.06.2013
MUNK STORE ApS · CVR 27971652 Stifter Fra: 14.06.2013
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 24.666.41917.353.0119.806.6118.760.45513.208.4806.733.047
Driftsresultat 13.505.5158.502.6751.956.1191.578.1066.370.7482.427.957
Resultat før skat 13.071.4087.998.0871.455.8031.278.4176.104.2922.293.657
Årets resultat 10.163.9606.222.4771.104.115961.8884.755.5661.780.564
Egenkapital 18.016.01714.238.4627.989.8627.286.3918.919.5736.064.007
Aktiver i alt (balance) 44.382.37135.297.67029.476.73331.629.33624.295.91816.738.694
Selskabskapital 1.314.2851.314.2851.314.2851.314.2851.314.2851.314.285
Gæld i alt 26.366.35420.925.25721.486.87124.342.94515.376.34510.674.687
Likvide beholdninger 857.960861.508877.8261.219.4962.204.1661.070.355
Antal ansatte (årsrapport) 18151412109
Lønomkostning pr. ansat 599.188589.874559.948597.103669.071448.891
Soliditetsgrad 40,6 %40,3 %27,1 %23,0 %36,7 %36,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-05
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-20
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-05
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-09
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-04
Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-01
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2020 – 31/12 2021 EY Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.