← tilbage
Gem favorit

Nordic microbes A/S

CVR 42559997 Aktiv A/S 5000 Odense C
Årets resultat 2025 -11.315.953 -11,3 mio DKK
CVR-nummer42559997
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2021-07-23
kapitalDKK 481.849
telefon52114513
e-mailmoa@bioomix.com
hjemmesidewww.bioomix.com
sidst opdateret2026-07-14
Beliggenhed
adresse Kochsgade 25, 5000 Odense C
by5000 Odense C
kommuneOdense Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 20 ansatte · 20 årsværk
−1 ansat (−5 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 20 20
2026-07 20 20
2026-06 20 20
2026-05 20 20
2026-04 20 20
2026-03 21 20
2026-02 20 20
2026-01 19 19
2025-12 24 24
2025-11 22 22
2025-10 23 23
2025-09 23 23
2025-08 21 21
2025-07 21 21
2025-06 23 23
2025-05 22 22
2025-04 22 22
2025-03 22 22
2025-02 22 22
2025-01 22 22
2024-12 22 22
2024-11 21 21
2024-10 21 20
2024-09 20 20
Ejere
Omixholding ApS · CVR 42559903 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 13.10.2023
PSV Hafnium Fund I K/S · CVR 43111531 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 12.07.2024
Planetary Impact Ventures Fund K/S · CVR 43366904 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 13.10.2023
AURELIUS LIMITED Legal ejer 5–9,99 % Fra: 19.12.2024
Direktion
Morten Østergaard Andersen Direktør Fra: 23.07.2021
Bestyrelse
Niels Dengsø Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 02.12.2025
Anders Peter Gram Bestyrelsesmedlem Fra: 29.03.2023
Thomas Hessellund Formand Fra: 17.12.2024
Christopher Jeremy Horne Bestyrelsesmedlem Fra: 25.02.2026
Stiftere
Omixholding ApS · CVR 42559903 Stifter Fra: 23.07.2021
nøgletal 2025 2024 2023 2022
Nettoomsætning ————
Bruttoresultat 4.894.9586.147.6174.541.5803.423.504
Driftsresultat -14.947.607-9.801.907-5.878.346-2.880.170
Resultat før skat -14.849.621-8.611.236-5.927.143-3.090.233
Årets resultat -11.315.953-6.523.266-4.526.454-2.161.140
Egenkapital 66.298.85844.158.93550.682.2017.877.435
Aktiver i alt (balance) 67.566.50146.069.07252.172.43213.088.148
Selskabskapital 481.849402.520402.52055.265
Gæld i alt 1.103.2021.630.7661.490.2315.210.713
Likvide beholdninger 21.800.56612.350.00834.845.8362.796.877
Antal ansatte (årsrapport) 2220157
Lønomkostning pr. ansat 734.600693.372641.024867.120
Soliditetsgrad 98,1 %95,8 %97,1 %60,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-02
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-30
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-16
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-16
Revisor: Baker Tilly Denmark
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (4)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Baker Tilly Denmark vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Baker Tilly Denmark vis rapport
23/07 2021 – 31/12 2022 Baker Tilly Denmark vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.