← tilbage
Gem favorit

Nordic Resource A/S

CVR 70727528 Aktiv A/S 2300 København S
Årets resultat 2025 -57.008.824 -57 mio DKK
CVR-nummer70727528
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1982-11-26
kapitalDKK 601.000
telefon59578560
e-mailbogholderi@nowaste.dk
hjemmesidehttps://nowaste.dk/
sidst opdateret2026-06-30
Beliggenhed
adresse G-Vej 3, 2300 København S
by2300 København S
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Opsamling og behandling af spildevand (370000)
Ansatte (CVR)
2026-08 15 ansatte · 13 årsværk
−9 ansatte (−38 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 15 13
2026-07 15 13
2026-06 14 14
2026-05 15 16
2026-04 17 16
2026-03 18 17
2026-02 22 21
2026-01 23 23
2025-12 22 23
2025-11 23 24
2025-10 24 23
2025-09 25 22
2025-08 24 23
2025-07 26 24
2025-06 25 25
2025-05 26 25
2025-04 27 25
2025-03 27 27
2025-02 27 26
2025-01 26 25
2024-12 27 26
2024-11 29 26
2024-10 29 27
2024-09 28 28
Ejere
N.O.W. Holding ApS · CVR 45938492 Legal ejer 100 % Fra: 31.10.2025
Direktion
Kim Gosvig Hansen Direktør Fra: 18.09.2026
Thomas Bojesen Eilkær Direktør Fra: 18.09.2026
Bestyrelse
Anders Bjørn Fenger Munthe Formand Fra: 31.10.2025
Frank Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 18.05.2022
Thomas Bojesen Eilkær Bestyrelsesmedlem Fra: 31.10.2025
Ole Tom Slorbak Bestyrelsesmedlem Fra: 31.10.2025
Ejer af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Nordic Resource CPH ApS
CVR 43022539
100 % 01.02.2022 — —
Nordic Resource Korsør ApS
CVR 42993417
100 % 20.01.2022 — —
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Nordic Resource CPH ApS
CVR 43022539
01.02.2022 — —
Nordic Resource Korsør ApS
CVR 42993417
20.01.2022 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2020 2019
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.389.68230.122.74717.474.69616.629.31121.731.0009.841.000
Driftsresultat -26.543.52612.114.8273.559.2853.152.32114.521.000427.000
Resultat før skat -56.719.6594.678.3609.625.1852.984.89914.512.000-5.211.000
Årets resultat -57.008.8241.384.3628.799.9742.302.01111.319.000-5.855.000
Egenkapital -29.548.68825.963.81224.579.45115.779.47813.477.000-4.843.000
Aktiver i alt (balance) 28.523.65653.049.44039.249.99829.752.70336.410.00041.408.000
Selskabskapital 601.000601.000601.000601.000601.000600.000
Gæld i alt 33.795.86027.085.62814.670.54713.973.2259.743.00017.111.000
Likvide beholdninger 04.13314.5211.667.04013.189.0004.632.000
Antal ansatte (årsrapport) 25262217810
Lønomkostning pr. ansat 689.795633.040551.909652.003504.625673.200
Soliditetsgrad -103,6 %48,9 %62,6 %53,0 %37,0 %-11,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-01-30
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-09-30
Revisor: HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-10-25
Revisor: HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-11
Revisor: HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-10
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-09-10
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2021 – 30/06 2022 HJ Revision, Godkendt revisionsanpartsselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.